Co mají společného rostliny jako orchideje, petúnie, růže a muškáty? Pokud chceme, aby kvetly, je třeba je pořádně krmit a zalévat.

 Přestože se jedná o rostliny s různými potřebami, pokud jde o světlo, vodu a živiny, existuje několik obecných tipů, které vám pomohou mít vždy kvetoucí rostliny.

Rostliny orchidejí, petúnií, růží, muškátů vždy kvetou

Jaro je ideální období pro pěstování mnoha rostlin. Některé rostliny, které lze uvažovat pro jarní pěstování, jsou jednoleté rostliny.

Ve skutečnosti je možné pěstovat jednoleté květiny, jako jsou petúnie, begónie, netýkavky a měsíčky. Jsou to snadno pěstovatelné rostliny, které produkují nápadné, barevné květy.

Orchideje, petúnie, růže, muškáty
 Na jaře kvete také mnoho trvalek, například kosatce, narcisy a tulipány. Tyto rostliny budou kvést každý rok a mohou vytvořit barevné a přívětivé zahrady.

Dokonce i ovocné rostliny, pokud máte dostatek prostoru, a jaro je ideální období pro výsadbu těchto stromů, aby se mohly usadit ještě před létem.

Jaro je také vhodným obdobím pro výsadbu bylinek, jako je bazalka, máta, rozmarýn a tymián. Tyto rostliny lze pěstovat v květináčích nebo na zahradě a jsou ideální pro dochucení vašich pokrmů.

Bazalka, aromatická rostlina
 Je třeba mít na paměti, že rostliny mají specifické potřeby, pokud jde o světlo, vodu a živiny, takže se ujistěte, že vybíráte rostliny, které jsou vhodné pro vaše klima a pěstitelskou oblast, a že dodržujete specifické pokyny pro péči pro každou rostlinu, kterou se rozhodnete pěstovat.

Řez je velmi důležitý, proto je dobré odstranit odkvetlé květy a odumřelé části rostlin, aby se stimulovalo nepřetržité kvetení.

Rostliny je třeba pravidelně přihnojovat vyváženým hnojivem pro kvetoucí rostliny. Obecně platí, že petúnie, muškáty a růže vyžadují hnojiva s vysokým obsahem draslíku na podporu kvetení, zatímco orchideje vyžadují specifické hnojivo pro epifytické rostliny (které nezakořeňují v zemi).

Jak je přimět kvést bez zastavení

Podívejme se, jak lze podpořit aktivní růst a bujné kvetení zahradních květin, jako jsou růže, petúnie, muškáty a fialky a další rostliny.

Rostliny petúnie
 

Zajistěte, aby rostliny měly dostatek slunečního světla . Většina těchto rostlin potřebuje alespoň 6 hodin přímého světla denně. Růže také vyžadují dobré ranní oslunění.

Poskytnutím „ vrchního obvazu “ dodáváme rostlinám dusík pro bujný růst listů a fosfor pro růst a vývoj kořenů. Stejně jako draslík pro aktivní výhonky a bujné kvetení a také mnoho mikro a dalších živin.

Hrnce s muškáty
 Také se vyvarujte zalévání příliš mnoho nebo příliš málo. Pravidelně kontrolujte vlhkost půdy a zalévejte pouze tehdy, když je povrch půdy na dotek suchý. Obecně platí, že petúnie, muškáty a růže potřebují pravidelnou zálivku, kdežto orchideje vyžadují konkrétnější režim zálivky.

vrchním oblékáním pomůže obnovit i křehké a zažloutlé květy a také jim poskytne bujnější růst.

Na výrobu tohoto dresingu potřebujeme ovesné vločky, na ty si vezmeme půl sklenice ovesných vloček a nasypeme do litrové zavařovací sklenice.

Ovesné vločky
 Zalijeme až po vrch teplou vodou a necháme dva až tři dny odležet . Poté se roztok zfiltruje a zředí vodou v poměru 1 kapaliny na 4 vody a nakonec se aplikuje ke kořenům rostlin.

Pokud chcete nakrmit květiny na zahradě, můžete si připravit roztok z 10 litrů vody s hrnkem ovesných vloček . Poté se nechá tři dny louhovat, pokaždé se promíchá a pak se tato voda použije k zavlažování rostlin.
Není třeba infiltrovat roztok, stačí nasypat více zeminy nahoru.