Věděli jste, že si motoristé stříkají SPZ lakem na vlasy? Ale z jakého důvodu? Pojďme zjistit důvod tohoto gesta, které všichni dělají!

 Občas se dějí nemyslitelné věci, které se neodrážejí v logice normality a člověk si říká, proč se dějí. To se děje s lakem , který si mnozí motoristé stříkají na SPZ svých aut.

proč to dělají? Čím je toto gesto, které se zdá nesmyslné? Pojďme se dozvědět více o tomto chování, které může být vystaveno vysokým trestům!

Chování mimo pravidla

I když se mnohým může zdát gesto nastříkání SPZ lakem jako něco brilantního, je třeba zdůraznit, že jde především o chování mimo pravidla. Toto gesto je ve skutečnosti zákonem odsouzeníhodné a ti, kdo to dělají, často nevědí, do čeho se mohou dostat.

Je to bláznivé a dokonce hloupé gesto, které mnozí někdy provádějí možná bez přemýšlení, oživené tím, že unikají z pravidel předepsaných silničním zákonem . Mnozí asi nevědí, do čeho se vlastně mohou dostat, jinak by to nevěděli.

Proto si musíme ujasnit, jaké následky může mít nastříkání SPZ auta lakem. Je pravděpodobné, že přečtením toho, jaké jsou důsledky, budete věnovat větší pozornost a vzdáte se tohoto ničemného činu. Pojďme si tedy zjistit vše, co je třeba vědět o laku nastříkaném na poznávací značku auta a o pokutách a penále stanovených silničním zákonem!

Protože stříkají lak na SPZ

Důvod, proč si mnoho lidí nastříká na SPZ lak lak, je prostý, dělají to proto, aby auto bylo k nepoznání, tudíž neidentifikovatelné. Strategie je využívána mnoha řidiči v boji proti velkému počtu rychlostních radarů u nás.

Lak na desku
 

Je správné poukázat na to, že i když se jedná o prokázanou skutečnost, stále není přijatelné, aby se řidič uchýlil k tomuto triku, aby se vyhnul kontrole rychlosti.

Nastříkat poznávací značku lakem, aby se skryla písmena a číslice, a pozměnit je tak, aby je nebylo možné rozpoznat, rozhodně není gesto, které by se nemělo dělat, i proto, že je to nezákonné . Ve skutečnosti mnozí nepřemýšlejí o důsledcích, které toto chování může mít, takže pojďme podrobně zjistit, čemu čelíme !

Dávat lak na SPZ je zločin

Pokud mnohé vůbec nenapadlo, jaké následky může mít takové chování, tedy nastříkání laku na SPZ auta, dálniční řád se postará o tahání za uši. Dálniční i trestní zákon se totiž shodují v tom, že zatajení písmen nebo číslic na SPZ znamená padělek.

Zákon zkrátka říká, že každý, kdo udělá takové gesto, nedělá nic jiného, ​​než že prohlásí nepravdu. Ať už jde o pozměněná písmena nebo číslice na SPZ, řidiče, který je přistižen při činu, čeká určitě nepříjemná chvíle.

Jaké je riziko v těchto případech?

Kromě toho , že hrozí 3 až 12 let vězení , takové chování pošpiní trestní rejstřík. K těmto důsledkům lze připočítat i vysoké sankce z ekonomického hlediska. A nejen to, kdo bude jezdit s padělanou SPZ, může dostat pokutu v rozmezí od roku 1988 do 7953 eur.

Lak na vlasy na SPZ
 Mezi tyto důsledky patří padělané poznávací značky s lakem, které mnoho řidičů používá jako strategii k úniku před radary, aby byly nevystopovatelné. Ti, kdo nalepí na písmena SPZ černou pásku, která se obvykle používá k přeměně I na T, jsou rovněž potrestáni.

Sankce hrozí i v případech, kdy je SPZ vozu nejednoznačná, tedy neidentifikovatelná, protože je nadměrně znečištěná. V těchto případech začíná předpokládaná sankce od 25 a může dosáhnout 99 eur.