Pokud se pakomáři zajímají o vaše pokojové rostliny, není třeba rostliny měnit nebo se obracet na škodlivé chemikálie, řešení je na dosah a v každé kuchyni.

 Skutečnost, že v našich domovech žijí v bezpečí před nepřízní počasí, nechrání pokojové rostliny, které mohou být stále náchylné k napadení hmyzem. Pojďme zjistit, jak přirozeně zasáhnout.

Pokojové rostliny a hmyz

Aby se zabránilo napadení pokojových rostlin hmyzem, je důležité udržovat čisté a zdravé prostředí kolem rostliny. Jedním z hlavních druhů hmyzu, který může pokojovým rostlinám způsobit problémy , jsou například mšice.

Mšice na pokojových rostlinách
 Tento hmyz se živí mladými částmi rostlin a může způsobit deformaci a snížení růstu.

Pokud si všimnete, že vaše rostlina má skvrny a znatelné snížení růstu, znamená to, že byla napadena hmyzem zvaným třásněnka.
Jsou snadno rozpoznatelné podle jejich malé, ploché a podlouhlé velikosti.

Dokonce i svilušek červený poškozuje naše rostliny, protože tento hmyz vytváří na rostlině pavučinu a živí se listy.

Když mluvíme o molici, ve vztahu k rostlinám máme na mysli hmyz, který se živí mízou rostliny a který nakonec způsobí deformaci a výrazné omezení růstu.

Správné zalévání pokojových rostlin je důležité pro zajištění jejich zdraví a růstu, ve skutečnosti byste se měli vyvarovat smáčení listů a také udržovat dobrou cirkulaci vzduchu.

Pokojové rostliny
 Obecně je důležité pravidelně sledovat půdu a rostlinu, abyste zjistili, zda potřebuje zalévat.

Každý druh rostliny má jiné potřeby vody, proto je důležité znát specifické potřeby vaší rostliny. Například některé rostliny preferují vlhkou půdu, zatímco jiné dávají přednost zalévání, až když je půda úplně suchá.

Nejlepší je vyhnout se smáčení listů vaší rostliny, protože to může způsobit tvorbu plísní a plísní. Je také důležité vyhnout se smáčení listů během nejteplejší části dne, protože to může způsobit spálení listů.

Česnekový prášek

Granulovaný sušený česnek lze koupit kdekoli v každém obchodě s potravinami a je levný, je přírodním antiseptikem  bez chemických sloučenin, dezinfikuje půdu a zabraňuje množení patogenních bytostí a mikroorganismů.

Česnekový prášek lze použít jako přírodní odstrašující prostředek pro hmyz poškozující rostliny.

Chcete-li použít česnekový prášek k ochraně našich pokojových rostlin, můžeme smíchat 1 lžičku česnekového prášku s 1 litrem horké vody. Poté se musí nechat pár hodin odležet, nakonec se roztok přefiltruje přes sítko.

Česnekový prášek, pokojové rostliny
 

Tento přírodní přípravek můžeme stříkat nejen na zem, ale i na listy, přičemž dbáme na to, aby byly dobře pokryty všechny části rostliny, včetně výhonků a květů.

Druhá léčba spočívá v použití nejen česnekového prášku, ale také peroxidu vodíku nebo klasického peroxidu vodíku , který koupíte v lékárně.

Peroxid vodíku
 V tomto případě rostlinu odstraníme asi dva centimetry zeminy a poté posypeme lžící česnekového prášku. Poté si připravíme roztok skládající se z 1 litru vody a lžíce peroxidu vodíku. Tímto roztokem postříkáme a přikryjeme novou zeminou.

Česnek zabrání parazitovi v zakořenění a to funguje i u pakomárů. Kromě toho peroxid vodíku podporuje dezinfekci a čištění rostliny.