Každý má doma krásné rostliny, které vytvářejí kouzelnou, fantastickou, hřejivou, přívětivou, zvláštní atmosféru. Ani ti s černým palcem se nemohou vzdát zdobení interiéru i exteriéru domu, raději si vybírají ty nejjednodušší rostliny na péči, ty, které mají menší potřebu, tak, aby dosáhli jen velkého uspokojení.

 

Některé jsou příznivé, jiné kouzelné, jiné stále nebezpečné , protože jsou zjevně jedovaté, ale jen velmi málo z nich to ví, jen opravdoví nadšenci do rostlin.

Tyto jedovaté rostliny mohou způsobit škody již pouhou manipulací, nejde jen o drobné nepříjemnosti, ale o následky určité váhy. K tomu musíte být opatrní a správně se informovat, abyste je poznali.

Výjimečné vlastnosti rostlin

Některé rostliny mají neuvěřitelné protizánětlivé a antibakteriální schopnosti, například bazalka, která se v kuchyni nejen hodí, protože je zázračná, když se přidá do prvního nebo druhého chodu, ale zjevně zlepšuje příjmy tím, že přitahuje peníze a zároveň se drží stranou. negativita .

 

Stejně tak květy heřmánku byly kdysi zázračné, dokonce se používaly například spolu s levandulí a připomínaly vzpomínky i ve snech. Existuje mnoho dalších, které mají stejné vlastnosti, známé i neznámé, kterých se nikdo nikdy nemohl vzdát.

Pozor však na některé rostliny, které sice mohou zdobit jak zahrady, tak vchod, balkon i parapet, ale mohou být docela nebezpečné, protože květy jsou toxické.

Zde jsou některé z nebezpečných rostlin, protože jsou jedovaté

První zmiňovanou rostlinou je oleandr, který může dokonce způsobit svědění, zarudnutí a srdeční arytmie. Bobule krásné ženy, když se vylíhnou, dávají život fialovým květům, které jsou toxické. Jednoduše se jich dotkněte a okamžitě utrpí špatné následky. Nemluvě o tom, že při jejich požití mohou způsobit zástavu srdce a tedy i smrt.

 

Dále následuje koště, jehož květy a semena jsou velmi jedovaté, protože obsahují cytisin, který se při požití ve velmi malých dávkách stává močopudným a očistným, zatímco ve velkých dávkách může intoxikovat ty, kdo přijdou do styku, byť jen na několik sekund. Ve skutečnosti byste po dotyku neměli nikdy přijít do kontaktu se sliznicemi.

Nejjedovatější rostlinou ze všech je oměj napello, který má modré květy, který se vyskytuje většinou v Alpách a který obsahuje akonitin, který jakmile se vstřebá tělem byť jen z kůže, okamžitě napadá nervový systém a srdce. Pak je tu obří bolševník, který pravděpodobně zná jen málokdo. Tato rostlina pochází přímo z Kavkazu, ale pomalu se rozšířila i do Itálie na mokřady a vrchoviny.

Pokud se dostanete do kontaktu s jejími květy, které obsahují fototoxickou mízu, která se šíří po celém těle, můžete mít popáleniny a jizvy, které se tvoří zejména za přítomnosti slunečních paprsků.

Nejnebezpečnější rostlina ze všech, protože může být zaměněna s tou, kterou často používáme, to je ono

Ale pozor, tím to nekončí, to nejhorší teprve přijde, protože existuje rostlina, která může být zvláště nebezpečná pro ty, kteří milují bylinkové čaje. Tato sazenice může být zdraví velmi nebezpečná už jen proto, že si ji lze splést s mátou, kterou používáme k přípravě nálevů.

 

Řeč je o římské mátě, kterou někdo zná jako mátu poleggiová, pokud se používá k přípravě nápojů nebo nálevů, poškozuje játra, dále neurologický systém, ledviny a může být i smrtelná. Tato odrůda máty by se nikdy neměla sklízet, pokud se i omylem dostanete do kontaktu, musíte okamžitě běžet do úkrytu.