Existují různé druhy rostlin, všechny jsou krásné a užitečné nejen k obohacení domácností, ale také do kuchyně, protože mnohé z nich lze použít k přípravě speciálních prvních a druhých chodů.

 Rostliny i aromatické byliny existují ve velkém množství po celém světě. Co se týče aromatických bylinek, spíž každé domácnosti jich obsahuje velké množství, od těch nejznámějších až po ty nejméně známé.

Ty sahají od oregana po petržel, z nichž všechny, i ve velmi malém množství, obohatí první a druhý chod jediným dotykem, takže jsou lahodné.

Rostliny a aromatické bylinky, které doma nikdy nechybějí, kupovat ve sklenicích nebo pěstovat doma?

Jsou tací, kteří než aby je kupovali připravené k použití ve sklenicích v případě potřeby, vysévají je doma, do květináčů nebo na zahradě a čekají, až budou připraveny ke sklizni, uskladnění a konzumaci podle potřeby. Určitě ušetříte nemalé peníze, protože je máte vždy k dispozici, připravené k použití v každém ročním období a mimo jiné máte jistotu, že jsou 100% přírodní a nic není nijak ošetřeno nebezpečnými přípravky.

Musíme však být velmi opatrní, zvláště pokud jsou některé z těchto rostlin a bylin, protože jakkoli jsou krásné, zároveň jsou toxické, takže by se jich v určitých obdobích nemělo dotýkat ani je konzumovat. Mezi nejnebezpečnější bylinky ze všech patří jedna, která je považována za jedovatou a která nikdy nechybí v naší spíži ani ve váze na parapetu, je to petržel.

Nejjedovatější rostlina vůbec, tady je to, co potřebujete vědět

Je třeba zdůraznit, že jedovatá není samotná rostlina, tedy ani listy, které používáme v kuchyni, protože ty jsou naopak zdravé, protože obsahují dokonce mnoho vitamínů, včetně vitamínu C, betakarotenu, vápníku, železo a kyselina listová. Takže ti, kteří jej používají, musí v tom pokračovat bez přílišných problémů. Kdo to nikdy nezkusil zařadit do hlavních chodů, musí začít, protože poté už se bez něj neobejde.

 Ti, kteří si koupí sklenici s petrželkou v suchém listí, by se následující novinky neměli zajímat, kdo má rostlinu v květináči nebo na zahrádce, měl by si narovnat tykadla a dávat si pozor, když půjdou sbírat její listy. Dotyčná rostlina je jedovatá jednoduše tehdy, když a když kvete.

Některé informace o petržele, které ne všichni spotřebitelé znají

Málokdo to ví, petržel je dvouletá rostlina. To znamená, že v prvním roce vyklíčí, takže se promění v nádhernou aromatickou bylinu, která je pro kuchaře tak vzácná. Ve druhém roce vytváří květy, uvnitř se pak rodí semena. Uvnitř semen je petrželový olej.

 Tento olej je nebezpečný zejména tím, že obsahuje apiol, který působí na svalová vlákna, dělohu a střeva a může je i poškodit. Z tohoto důvodu odborníci, kteří o této rostlině provedli různé studie, tvrdí, že je velmi nebezpečná. Mimo jiné může dokonce poškodit játra, ledviny a způsobit okamžité alergické reakce, zejména u subjektů trpících alergií na rostliny atd.

Apiol se stává zvláště nebezpečným po odkvětu, protože se zvětšuje, takže se musíte vyhnout nejen těsnému kontaktu se semeny rostliny, ale obecně s celkem včetně květů a stonků. Kdo má petrželku, musí se po odkvětu držet co nejdál, pak sbírat listy, než se objeví květy a pak ji rok od roku vysévat.

Zde je druhá jedovatá rostlina, které je třeba v kuchyni vždy věnovat pozornost

To ale není vše, protože petržel není jedinou netušenou rostlinou, která je jedovatá a před kterou je třeba si vždy hlídat záda. Protože po studiích se ukázalo, že existují další, které jsou součástí naší kuchyně, jimiž můžeme i nadále obohacovat pokrmy, které připravujeme, ale věnujeme tomu zvláštní pozornost.

 Mezi netušené patří brambory, které jsou obzvlášť nebezpečné, když jsou zelené, protože v tu chvíli obsahují toxin nebo solanin, které mohou být škodlivé pro ty, kdo je konzumují.