Je běžné, že při výběru kabátu najdeme perfektní řešení v mnoha ohledech, ale s příliš dlouhými rukávy.

 V této situaci není třeba rezignovat na nákup nebo hned věc odnést do dílny. Délku si snadno změníte sami.

Dlouhé rukávy bundy

Existuje několik technik, jak zmenšit rukávy a zároveň skrýt přebytečnou délku. Je to jedno z jednoduchých řešení a nevyžaduje žádné dovednosti.

Kabát může být navíc zakončen lemem. Dodržet správnou techniku ​​není složité.

Příliš dlouhé rukávy bundy
 Jakmile najdete nástroje pro opravu, je důležité určit, jak moc zkrátit rukáv při nošení bundy. Musíte provést měření a umístit kolíky.

Před zahájením je třeba oděv obrátit naruby a natáhnout, následně vypočítat délku ke zkrácení na rukávu a přebytečnou část pak odstranit přestřižením. Nakonec spodní stranu dílu přišijte na šicím stroji.

Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se zbavit přebytečné délky. Je důležité si uvědomit, že tento systém je vhodný pouze pro kabáty a podšívky bez manžet. Je důležité vzít v úvahu okraje švu, přibližně 1 cm.

Šicí stroj
 Obvykle rodiče kupují oblečení pro své děti, které rychle rostou, o něco starší, oblečení pro nejmenší není levné a je potřeba ho často vyměňovat.

Větší šéfové

Kupujete tedy větší oblečení, aby děti mohly vyrůst a nemusely je hned vyměňovat. Nejvhodnějším řešením je v těchto případech přizpůsobit délku krytiny, případně zachovat způsob jejího navrácení na původní délku.

Tento proces spočívá v otočení bundy naruby a po změření délky si ji označíte křídou a nakreslíte čáru kolem okraje rukávu. Záhyby vyrovnávající manžetu, kterou je třeba pečlivě přišít.

Pokud si přejete, můžete se snadno vrátit ke svým předchozím měřením , protože tento šev není zepředu viditelný

Aby byla tkanina hladká, musíte použít žehličku. Plocha, na kterou se oděv umístí, musí být rovný a díly, které se mají šít, je nutné zarovnat. Pro větší pohodlí je lze zajistit pomocí kolíků.

Nakonec byste měli vždy použít křídu a čáru k označení délky, která má být řezána.

Jednoduchými nůžkami odstřihněte přebytečnou látku. Po odstranění přebytečné části látky bude nutné stejné kroky opakovat s podšívkou. Na přední stranu se křídou nakreslí vodítko, kam podšívku přišít.

Otočte polohu bundy a očistěte svrchní a zadní látku stehem o šířce 0,5 cm. Dále zepředu podél vyznačeného lemu přehněte okraj a zajistěte kolíčky.

Šicí souprava
 

Z rubu přišijte okraj k vrchní látce. Odstraňte nit z cívky a přišijte díru, kterou jste vytvořili dříve, k přednímu švu.

Je nezbytné zabránit protáčení potahové látky. K tomu přišpendlete loket a přední šev podšívky k lokti a přednímu švu svrchní látky.