Mezi mnoha babskými léky je jeden skutečně neomylný na docela běžný problém. Tady je to, co to je.

 Igelitový sáček naplněný vodou a pár mincí, zde je trik, který bychom měli všichni doma používat k vyřešení poměrně častého problému. Ale jak nám tato zvláštní kombinace může pomoci v domácnosti? Odpověď není zdaleka zřejmá, pojďme se tedy podívat, jaký problém tato podomácku vyrobená a levná metoda řeší.

Proč používat mince v sáčku s vodou

Když se v domácnosti ocitneme s problémem, často se jej snažíme vyřešit všemi prostředky, které jsou na trhu známé. Pokud nenajdete řešení, nevyhnutelně skončíte s použitím babiččiných klasických prostředků . Tak jsou láskyplně definovány domácí prostředky, které zahrnují použití ingrediencí běžně přítomných v domácnosti nebo nejjednodušší metody „udělej si sám“ pro řešení nejrůznějších problémů, od odstraňování skvrn z látek po čištění oken. Pojmenování “babičkovský lék” je dáno právě tím, že domácí roztoky v minulosti používaly babičky, které se v domácí péči velmi vyznaly, a to jak z pochopitelných ekonomických důvodů, tak i proto, aby měly doma co nejlepší výsledky.

Mezi mnoha prostředky, které používaly babičky, najdeme roztok mincí v sáčku naplněném vodou .

mince ve vodě
 Je to opravdu skvělý trik, jak odstranit jeden z nejčastějších problémů v domácnostech , zejména v létě. Mluvíme o mouchách, které když vstoupí do domu, jako by nechtěly odejít, i když jsou všechna okna dokořán. Pojďme se tedy podívat, jak naše ingredience udělat efektivní.

Jak používat mince ve vodě

V první řadě je potřeba upřesnit, jaké ingredience budeme potřebovat, jelikož samotná voda a mince nestačí. Samozřejmě budete nejprve potřebovat mince (centy jsou v pořádku) a průhledný plastový sáček, poté trochu citronové šťávy a soli.

Citronová šťáva
 Tyto poslední dvě ingredience, jakmile se přidají do vody, pomohou udržet mince čisté, zesvětlí je a zabrání oxidaci.

Postup je opravdu velmi jednoduchý, vlastně bude stačit vše vložit do igelitového sáčku a na závěr přidat vodu . Jakmile dokončíte svůj přirozený odpuzovač much, umístěte jej na místo, odkud chcete mouchy odpuzovat. Jak ale může taková náprava fungovat? Princip je základní a vychází z přirozené biologie much.

mince proti mouchám
 

Mouchy využívají k navigaci zrak, zejména lom světla. Když se setkají s jasným, třpytivým předmětem nebo překážkou, jsou světlem oslněni a v důsledku toho budou mít tendenci vyhýbat se této oblasti . Velmi jednoduchý, ale stejně účinný trik.