Kvasnice a citronová šťáva, dvě konkrétní ingredience, které se spojí a vloží přímo do trouby: proč to všichni dělají?

 Trouba je jedním z nejpoužívanějších spotřebičů v domácnosti, hodí se k různým druhům přípravy nebo k ohřívání jídel připravených den předem a vychutnávání si je. Obecně je dobré mít troubu, která je vždy čistá, abyste spotřebovali méně na účtu a navíc mohli mít hygienu nezbytnou pro ochranu zdraví. Existují také zvláštní málo známé metody, jako je droždí a citronová šťáva, které se vkládají do trouby: k čemu to je? Zde jsou všechny výhody.

Zanesená trouba, jaké jsou hlavní příčiny?

Trouba se používá několikrát denně a právě z tohoto důvodu se snadno zanese. Dost přepáleného oleje nebo vytékajícího sýra až po klasickou omáčku , která se roztáhne i na nenápadných místech.

Přípravků je mnoho a jsou různé, často je obtížné čelit projevům nečistot. V každém případě by bylo lepší před vařením po celé ploše položit pergamenový papír nebo fólii, aby nedošlo k poškození a znečištění povrchů.

pece s krustou
 To není vše, ve skutečnosti by bylo dobré použít babiččiny metody k dosažení primárního cíle: hygieny, čistoty a parfému. Hlavní ingredience jsou citron a droždí, jak to babičky vždycky dělaly.

Citron a droždí v troubě: jaké jsou výhody?

Jak již bylo zmíněno, ve většině domácností lidé rádi používají troubu pro určité přípravy. Avantgardní zařízení, které vám umožní provádět složité nebo rychlé vaření nebo nějakou konkrétní přípravu.

Všechno se zkomplikuje, když je čas to vyčistit, protože se to častěji zanese a mastnota nezmizí. Některé produkty, které jsou na trhu, raději nepoužívejte , protože jsou bohaté na škodliviny a chemikálie.

Babiččin trik dnes používají i odborníci na úklid a bude snadné ho vyvinout. Potřebné ingredience jsou:

  • Vymačkaný citron
  • Prášek na pečení
  • Extra panenský olivový olej – 1 polévková lžíce
  • Bílý vinný ocet – 1 polévková lžíce
citron a ocet
 

Vezměte si malou misku a smíchejte všechny ingredience, dokud se nevytvoří velmi jemná pěna. Nyní je čas vzít houbičku, kterou protáhneme celou troubou.

Zapněte na minimum a nechte látku působit, poté po 5 minutách vypněte. Vše opláchněte a otřete čistým vlhkým hadříkem. Trouba bude opět čistá a vydezinfikovaná, prakticky jako nová .

vyčistěte troubu
 Každá stopa tuku a spáleniny zmizí bez námahy. Navíc díky různým přísadám bude i velmi voňavý. Toto řešení lze použít i pro inkrustovaná kamna, aby se během několika sekund znovu leskla.

Jedná se o řešení, které se používá jednou týdně a spoléhá se na profesionály v oblasti čištění s přírodními a levnými přísadami.