Trouba je spotřebič, který máme všichni doma a který používáme i několikrát denně, protože nám umožňuje připravit lahodný první a druhý chod rychle, bez větší námahy a kdoví jakého nasazení.

 Jako každý domácí spotřebič musí být samozřejmě po každém použití řádně vyčištěn . Každý, kdo se o spotřebič nestará, riskuje, že náhle zůstane bez jakýchkoli poruch.

Odstranění inkrustací, nečistot a zápachu je také důležité, protože jinak riskujete vaření pokrmů, které chutnají vždy stejně.

Čištění spotřebičů je zásadní, zde je důvod

V supermarketech a v různých obchodech jsou k dostání produkty, které se zabývají péčí a hygienou domácnosti, které mohou být užitečné a které je třeba používat alespoň jednou měsíčně, aby byla trouba opět v dobrém stavu, zejména pokud bylo několik dní zanedbáváno.

 Je třeba dbát na správné použití prostředku na čištění trouby (což může být i jednoduchý odmašťovač), protože pokud není přírodní, může mít špatné následky na zdraví. Prostě to s dávkami nepřehánějte a pro klid pořádně opláchněte.

Jak správně vyčistit troubu s fantastickým přípravkem

Jako první je třeba nastříkat přípravek na troubu, a to jak na vnitřek, tak na sklo, samozřejmě až po sejmutí grilu a jeho sundání. Poté vezmete fólii a pečlivě potřete vnitřek spotřebiče. Poté nechte pár minut působit a je to. Pokud je trouba velmi znečištěná, je vhodné nechat fólii přes noc a umýt ji druhý den. Čím déle se produkt nechá působit, tím lépe.

Jakmile uplyne potřebná doba, přichází na řadu opláchnutí, které je třeba provádět se skrupulí a pozorností. Nemusíte trávit příliš mnoho času drhnutím, protože jinak riskujete poškrábání spotřebiče. Pomalu, v několika průchodech, s měkkým hadříkem je problém vyřešen.

 Nebýt ekologického prostředku, musíte být opatrní a používat ho jednou až dvakrát do měsíce , je zázračný a nenahraditelný. Stejným prostředkem jako produkt potažený fólií lze umýt jakýkoli povrch v kuchyni, dokonce i dřez, pokud je znečištěný nebo potřísněný, nebo plynový sporák.

Každodenní čištění přírodními metodami a produkty

Alternativně, skutečně pro každodenní čištění, mohou být užitečné přírodní produkty, které odstraňují nečistoty a zabraňují jejich usazování od vznícení po vznícení. Mluvíme například o bikarbonátu, který má impozantní dezinfekční a antibakteriální vlastnosti. Dokonce mrknutím oka eliminuje nepříjemné pachy a udrží vaši troubu čistou jako novou.

Pro správné použití bikarbonátu namočte houbu do teplé vody a bikarbonátu a poté ji vložte dovnitř, na všechny povrchy, samozřejmě když je trouba vypnutá. Poté se hydrogenuhličitan odstraní čistou houbou a vodou. Pokud chcete, můžete houbu namočit do vody, bikarbonátu a citronové šťávy, která dodá troubě zvláštní vůni, která rozhodně neuškodí.

 Alternativně lze použít hrubozrnnou sůl, která je perfektní zejména v případě připálených zbytků a inkrustací. Co musíte udělat, je smíchat sůl s horkou vodou, dokud se úplně nerozpustí, poté nanést na skvrny a nechat čtvrt hodiny působit. Dokonce i voda a citron mohou poskytnout velké uspokojení. Dvě z nich vymačkejte na pánev, přidejte vodu a pečte 30 minut.

Postupně během zapalování a teplem inkrustace tají. Stačí přejet měkkou houbou, abyste odstranili nečistoty a problém okamžitě vyřešili.