„Stříbrné ryby“ jsou hmyz známý také jako cukroví můry nebo stříbrný lepismus. V domě je nikdo rád nevidí, jak kolují.

 Jejich skutečný vědecký název je Lepisma saccharina a pocházejí z mírných oblastí, ale jsou rozšířeni po celém světě jako domestikovaný hmyz.

Co dělat, když stříbrná rybka napadne váš domov

Jsou malé a mají stříbřitou barvu, díky které jsou snadno viditelné. Často jsou považovány za problém, protože se živí organickými materiály, jako je papír, látky a obilí.

Samice stříbřité kladou vajíčka na chráněná místa, jako jsou štěrbiny ve zdech nebo nábytku, a jakmile se vajíčka vylíhnou, mladý hmyz se živí, dokud nedosáhne pohlavní dospělosti.

V tomto okamžiku se samci a samice páří a samice klade více vajíček, aby pokračovali v rozmnožovacím cyklu . Vývojový cyklus rybky závisí na podmínkách prostředí, ale v průměru může trvat dva týdny až několik měsíců.

Stříbrná rybka doma
 To vše usnadňuje pochopit, jak rušivé se mohou stát, jakmile jsou „instalovány“ v našich domovech.

Existuje několik možností, jak se zbavit stříbřitých ryb, kromě hledání jakýchkoli prasklin nebo štěrbin ve zdech nebo oknech, které budete muset utěsnit, abyste zabránili budoucímu vniknutí hmyzu.

Všechny organické materiály, jako je papír, látky a zrna, které mohou přitahovat stříbrné rybky, by měly být odstraněny.

Kromě použití speciálně navržených insekticidních sprejů pro hubení stříbřitých ryb existují některé přírodní prostředky, jako je mastek, máta peprná a eukalyptový olej, které se ukázaly jako účinné při odpuzování stříbřitých ryb.

Máta peprná
 Udržování relativní vlhkosti pod 50 % jistě může pomoci zabránit růstu stříbřitých ryb, takže pokud žijete ve zvláště vlhkých oblastech, investujte do odvlhčovače.

Jak se stříbrné rybky dostanou do domu?

Stříbrná rybka vstupuje do vašeho domova různými způsoby . Mohou být uvnitř přenášeny materiály, které jsou přiváděny zvenčí, jako jsou balíky nebo krabice , nebo mohou vstupovat trhlinami a štěrbinami ve zdech.

Stříbrná rybka na zdi
 Kromě toho mohou být náhodně zavlečeny otevřenými dveřmi a okny. Jakmile jsou stříbřité uvnitř, mohou prosperovat v teplém a vlhkém prostředí a snadno najít potravu ve formě organických materiálů, jako je papír, tkaniny a obilí.

I když jsou to neškodná zvířata , protože nekoušou ani nemohou přenášet nemoci na lidi, aby se zabránilo rozmnožování tohoto nevhodného hmyzu, je také nutné snížit vlhkost přítomnou v domě, aby pro ně bylo méně snadné tam žít. .

Tento malý hmyz je ve skutečnosti škodlivý v kuchyni, kde skladujeme potraviny. Ale také tam, kde jsou knihy, jelikož se také živí papírem.

Stříbrná rybka na knihách
 Malí asi 15milimetrové obzvlášť milují lepidlo na knihy , a protože se dostanou všude, nejsou tam žádné police v bezpečí před jejich přítomností.

Část domu, kde je koupelna obtížná. Vlastně není těžké je najít ve vaně, která nemůže „šplhat“, když klouže po hladkém povrchu sanity, i když je pro ně mokrá oblast atraktivní.

Je důležité si uvědomit, že přijatá řešení nemusí být účinná v každé situaci. Ve skutečnosti možná budete muset použít více než jedno řešení, abyste se stříbřitých rybek úplně zbavili.