Zde je důvod, proč byste měli doma začít používat sůl a ocet pro jiné použití, než na jaké jste již zvyklí.

 

Odhalujeme důvody, proč nyní tolik lidí stále častěji používá k těmto účelům sůl a ocet .

Výhody soli a octa

Sůl a ocet jsou dvě běžné ingredience v kuchyni, ale jsou často přehlíženy pro své pozitivní účinky na povrchy. I když jsou tyto ingredience často spojovány s očistou, málokdo ví, že je lze použít i pro jiné účely. V tomto článku prozkoumáme pozitivní účinky soli a octa na povrchy.

Za prvé, sůl je přírodní abrazivo , které lze použít k šetrnému a účinnému čištění a leštění povrchů.Lze s ní odstranit připečenou špínu z hrnců a pánví, zatímco jemná sůl může být použita k čištění hrubších povrchů.jemné, jako např. mramor nebo žula. Navíc jej lze použít k odstranění vodních skvrn a skvrn od rzi z kovových povrchů.

Na druhé straně ocet je přírodní kyselina, která má mnohostranné použití pro čištění a péči o povrchy. Kyselina v octu dokáže rozpustit vodní kámen a mastné skvrny , odstranit bakterie a zabránit tvorbě plísní. Kromě toho lze ocet použít k leštění a lesku povrchů z nerezové oceli a lze přidat jedlou sodu pro šumivý efekt, který pomáhá odstranit přischlé nečistoty.

sůl
 Společné použití soli a octa může zvýšit účinnost obou složek. Sůl a kyselina v octu ve spojení mohou uvolnit zaschlé nečistoty a rychle a účinně odstranit skvrny z povrchů. Kromě toho lze kombinaci soli a octa použít k odstranění skvrn od vody a vodního kamene z koupelnových povrchů, jako jsou umyvadla a sprchy.

A konečně, použití soli a octa k čištění povrchů je ekologickou alternativou k chemickým čisticím prostředkům. Namísto použití drsných chemikálií se jedná o přírodní, netoxické a ekologické složky. Čisticí chemikálie navíc mohou být drahé a používání běžných přísad, jako je sůl a ocet, může pomoci ušetřit peníze.

Přestanete vyhazovat spoustu peněz

Vaření je jednou z nejpříjemnějších činností v životě, ale po přípravě lahodného jídla se často potýkáme s problémem, že musíme vyčistit zanesené hrnce a pánve . Odstranění nečistot může být náročný úkol, zvláště pokud nemáte po ruce ty správné přípravky. Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných technik, jak odstranit nečistoty z připečených pánví a hrnců pomocí soli a octa.

První věc, kterou musíte udělat, je naplnit hrnec nebo pánev horkou vodou a přidat hrubou sůl . Směs nechte pár minut působit, aby se sůl rozpustila a změkčila usazené nečistoty. Sůl je skvělé přírodní abrazivo, které pomáhá účinně odstraňovat nečistoty, aniž by poškrábalo povrch vašeho hrnce nebo pánve.

Poté, co sůl necháte pár minut působit , nalijte do hrnce nebo pánve trochu bílého octa. Kyselina v octu zareaguje a uvolní zbývající nečistoty, takže odstranění bude mnohem jednodušší. Ujistěte se, že jste celý povrch hrnce nebo pánve pokryli octem a nechali ho asi 10-15 minut odležet.

Poté, co směs udělá svou práci, vyprázdněte hrnec nebo pánev a jemně vydrhněte povrch drátěnkou . Pomůže to odstranit veškeré usazené nečistoty. Nakonec umyjte hrnec nebo pánev horkou vodou a saponátem na nádobí, abyste odstranili veškeré stopy soli a octa.

Ocet
 

Sůl a ocet jsou přirozenou a účinnou kombinací pro odstraňování nečistot z připečených pánví a hrnců. Tato technika je nejen ekologická a netoxická, ale je také ekonomická, protože se jedná o levné a snadno dostupné přísady.