Čištění dlažeb v domě, kde se ulpí jakákoliv nečistota, není snadné, ale s tímto zcela přírodním čističem problém vyřešíte. Zde jsou dvě ingredience, které potřebujete k jeho výrobě.

 

Dlaždice je třeba neustále čistit, jinak by se časem mohly neopravitelně zašpinit . Na dlaždicích, ale především ve spárách, se zachycují mýdlové zbytky, plísňové skvrny a nečistoty. Ten může dokonce zčernat, což způsobí velmi ošklivý vzhled prostředí.

Dlaždice také začnou měnit barvu, stanou se více šedými a svatozářovými. Naštěstí však existuje způsob, jak tento problém napravit tím, že nebudete muset chodit a odstraňovat všechny dlaždice a vyměňovat je. Navíc to můžete udělat pomocí čistě přírodních produktů.

špinavé dlaždice
 Ve skutečnosti můžete přestat kupovat řadu chemických produktů, protože mnoho přírodních produktů, které již máte doma, se hodí k odstraňování skvrn a čištění dlaždic, ale nejen to. Pojďme se tedy podívat, jak dlažbu znovu rozzářit a odstranit nečistoty ze spár.

Dlaždice jako nové: zde jsou ingredience

Jak jsme si řekli, nečistoty se usazují a je třeba je často čistit. Dnes vám ukážeme, jak to udělat s čistě přírodní směsí, která je navíc velmi účinná. Ve skutečnosti s touto směsí, kterou si můžete vyrobit doma, vyčistíte dlaždice a spáry a očistíte je od zachycených nečistot . Budete potřebovat dvě ingredience, které stojí velmi málo.

Přírodní ingredience používané k čištění jsou rozmanité a většinu z nich najdete ve své kuchyňské spíži. V tomto případě vám však ukážeme, jak vyrobit přírodní čistič pouze ze dvou ingrediencí, kterými jsou jedlá soda a bílý ocet.

přírodní čistič s jedlou sodou a bílým octem
 

To, co budete muset udělat, je opravdu jednoduché. Nejprve si dejte jedlou sodu a bílý ocet. Poté budete muset pokrýt dlaždice a spárovací hmotu pastou z jedlé sody a vody . Necháme asi 5 nebo 10 minut odležet a poté pokapeme bílým octem.

Vytvoří se pěna a tu pak můžete čistit tak, že si pomůžete hadříkem nebo starým zubním kartáčkem. Budete muset jemně třít a špína pomalu zmizí. Poté můžete vše opláchnout pomocí čistého hadříku a poté jít sušit.

vyčistěte dlaždice tímto přírodním čističem
 Spojení těchto dvou ingrediencí, octa a jedlé sody, je opravdu nepřekonatelné . Bílý ocet má ve skutečnosti odmašťovací, čistící a protivápenné vlastnosti, a proto se hojně používá při čištění. Vyčistíte opravdu téměř jakýkoli povrch a s málem budete mít vše čisté za velmi malou útratu.

Podobně je při čištění hojně využívána také jedlá soda. To má antibakteriální vlastnosti a především zvládá neutralizovat pachy. Dále je hydrogenuhličitan sodný bělící a v tomto případě je tato vlastnost opravdu vynikající. Jediné, co musíte udělat, je zkusit si vyrobit tento přírodní čistič.