Ucpaný odtok? Díky zásuvkové metodě není třeba volat instalatéra. To je jediný způsob, jak vyřešit vše během několika sekund.

Je téměř nemožné předvídat pokaždé, kdy se vám dřez ucpe a vy musíte zavolat odborníka. Ve většině případů, než se odtok natlakuje a nahromadí se nečistoty, voda nepoteče a riskujete zatopení celé kuchyně. Naštěstí odborníci učí, jak této události čelit, a to nejen s větší pozorností, ale také díky metodě čepice . Řešení problému ucpaného potrubí je velmi snadné.

Ucpané potrubí dřezu, jaké jsou příčiny?

Udržet čistotu a udělat vše co nejlépe není jednoduché , především proto, že nikdy není čas věnovat se různým domácím pracím. Existují však určité postoje, kterým je třeba se vyhnout, abyste nemuseli volat profesionální techniky a riskovat, že budete muset zaplatit velmi vysokou fakturu.

Odtoky v koupelně a kuchyni se neustále ucpávají, a to nejen z řady důvodů zjevně nesouvisejících s vlastní vůlí, ale také z nedbalosti a nevhodného životního stylu. Mluvíme o zlozvyku, kdy při mytí nádobí vyhazujete všechny zbytky jídla do odpadu kuchyňského dřezu.

jídlo ve dřezu
 Pokud dřez není vybaven košem určeným pro sběr odpadu, nikdy by neměly být vyhozeny do odpadu v naději, že je voda odnese. Obecně se nečistoty tohoto typu setkávají se zbytky pracího prostředku a stlačují se dohromady a vytvářejí dopravní zácpu: v tu chvíli voda již neprochází potrubím, vytváří nepříjemný zápach a také odtok vody a odpadu, který dokáže pouze instalatér . umět opravit.

Metoda zástrčky: sbohem ucpané potrubí

Je možné tento letitý problém vyřešit? Netřeba popírat, že každý jednou v životě – i když náhodou – vylil potravinový odpad do dřezu. Potrubí se ucpalo a dřez začal vydávat velmi zvláštní pachy.

Pokud neexistuje způsob, jak posbírat tyto zbytky jídla na talíři, existuje metoda, kterou můžete přijmout a která vám doslova ušetří odpady a také vaši peněženku. Stačí malá lahvička s plastovým uzávěrem a dobrá šikovnost. Jak pokračovat?

  • Vezměte lahvičku a vložte ji za uzávěr dnem vzhůru, kde je odtok
  • Odřízněte část láhve, kterou nepotřebujete
  • Vezměte hřebík a zahřejte jej pomocí svíčky/kamna a poté propíchněte uzávěr a některé části v jeho blízkosti
  • Vraťte láhev do původní polohy.
Cap metoda

Při mytí nádobí si všimnete, že se láhev zaplní zbytky jídla a dřez zůstane čistý a odtok neucpaný. Vyprázdněte koš pro kutily a použijte jej znovu při každém mytí nádobí.