Obecně bývají mouchy nebo komáři aktivnější během jara a léta.

 

Tato období jsou totiž spojena s vysokými teplotami a vlhkostí, což jsou příznivé podmínky pro jejich přemnožení. Zima se chýlí ke konci a jaro je za rohem a je nejlepší zjistit, co tyto otravné brouky drží na uzdě.

Sezóna nejotravnějšího hmyzu

Jaro a léto mají příznivé podmínky pro jejich přemnožení. Ve skutečnosti se například v některých tropických oblastech mohou komáři vyskytovat po celý rok.

Je důležité si uvědomit, že komáři mohou přenášet nebezpečné nemoci, jako je žlutá zimnice, horečka dengue a malárie, takže je nejlepší přijmout opatření, abyste se vyhnuli kousnutí po celý rok.

Mouchy nebo komáři
 Existuje několik opatření, která lze přijmout, aby se mouchy nebo komáři nedostali do našeho domova. Jedním z nich je například ujistit se, že všechna okna a dveře mají dobré těsnění a utěsnit všechny trhliny nebo štěrbiny , aby se hmyz nemohl volně dostat dovnitř.

Existuje mnoho alternativ k oknům, která s moskytiérami brání jejich vstupu do domu, z nichž některá jsou dokonale odnímatelná a která se umístí sama bez pomoci kvalifikovaného technika.

Aby se mouchy nebo komáři nedostali do domu, první věcí je udržovat dům čistý a vyhýbat se hromadění odpadu nebo otevřeného jídla v domě, protože to přitahuje mouchy i komáry.

Na trhu je možné zakoupit insekticidy k odražení všech druhů zvířat, od myší po šváby a totéž platí pro mouchy nebo komáry.
Ať už ve formě sprejů nebo insekticidních difuzérů, aby se komáři a mouchy nedostali.

Citronelové svíčky
 Abychom však tento hmyz odvrátili, máme k dispozici několik přírodních prostředků, jako jsou esenciální oleje z levandule, citronely nebo eukalyptu, které komáry odpudí.

Můžeme použít i svíčky odpuzující komáry nebo repelentní rostliny jako je pelargónie, bazalka nebo máta.

Je důležité si uvědomit, že některé insekticidy mohou být nebezpečné pro lidské zdraví nebo životní prostředí, takže je vždy dobré zkontrolovat štítky a řídit se pokyny pro správné použití.

Přírodní prostředky proti mouchám nebo komárům

Přítomnost much nebo komárů se zvyšuje, když teploty překročí 26 stupňů. Než tedy teploty stoupnou, je lepší vědět, jak se chránit. a naši rodinu před tímto otravným hmyzem.

Vavřín proti mouchám nebo komárům
 S následujícími pokyny budou komáři a mouchy jednoduše pryč . Dnes se tedy naučíme, jak připravit přírodní recept, abyste se zbavili i much nebo komárů a mravenců.

Nejprve je třeba říci, že ačkoliv jsou tento hmyz nezvanými a nechtěnými hosty, hraje v přírodě důležitou roli.

Místo jejich zabíjení bychom se proto měli snažit je pouze vyhnat z našeho domu nebo zahrady.

Začněme tím, že ocet i hřebíček mají nepříjemný zápach pro komáry a mravence. Hřebíček je bohatý na eugenol, látku s insekticidními vlastnostmi a je považován za silné antiseptikum a baktericid.

hřebíček
 Jejich vůně odpuzuje komáry a mravence a odrazuje hmyz od vstupu do domu a brání mu v rozmnožování, neuvěřitelné správně!

Jak připravit sprej proti mouchám nebo komárům

K přípravě tohoto přírodního roztoku potřebujeme:

  • dvě lžíce hřebíčku,
  • dva bobkové listy,
  • půl šálku za bílou,
  • sklenice vody.
Moskva v neděli
 

Vodu dáme do hrnce, do které přidáme hřebíček, bobkové listy a vaříme 10 minut . Poté se nechá vychladnout a přefiltruje, poté se přidá bílý ocet a dobře se promíchá.
Nakonec se takto získaný roztok nalije do rozprašovače a je připraven k použití.

Tato směs je dobrá na úklid od jídelního stolu, po podlahu, můžeme například nastříkat myčku a pohovku, u okna. To pomůže udržet komáry mimo váš domov a vaši pokožku.