Fólie nám zachraňuje životy každý den v kuchyni, protože se hodí na tisíc způsobů, skvěle se hodí například na vaření jídla v troubě nebo na zabalení všech potravin k uskladnění v lednici či mrazáku, aby se nezkazily.

Lze jej použít například k vaření zeleniny, masa nebo ryb. Vrstva fólie zabraňuje vysoušení pokrmu teplotou trouby, i když je minimální, aby si všechny chutě uchovaly ty nejlepší.

Na konci vaření bude asi jediné špinavé, co umýt, to, co budete jíst, talíře a příbory, protože vařením jídla v alobalu se plechy vůbec nezašpiní Stačí hliník vyhodit a je to.

Jak používat hliník v kuchyni je lék, na který odkazuje mnoho žen v domácnosti

Chcete-li alobal použít k vaření ryb, masa nebo zeleniny, musíte do ní vložit vše, na konci vaření nalít vše, co je uvnitř servírovací misky a je to. Fóliový papír by se neměl používat k vaření nebo ohřívání jídla v mikrovlnné troubě, to je důležité vědět a pamatovat si to, protože následky mohou být velmi vážné.

Umístění hliníkové fólie do mikrovlnné trouby nejenže neuvaří jídlo, protože odkloní elektromagnetické vlny a neumožní rovnoměrné vaření, ale mohlo by dokonce poškodit samotnou troubu. V konečném důsledku lze potvrdit, že mikrovlnka a kov se za nic na světě nesnesou, takže je nejlepší neexperimentovat.

Alternativní použití hliníkové fólie

Pak jej můžete využít i k udržování jídla teplého nebo studeného podle vašich potřeb. Zbytky můžete zabalit nebo můžete hliníku dát tvar závěsu, který je třeba na koncích zafixovat pod nádobím, které chcete udržovat v teple, a problém je vyřešen.

Konečně, i když se to může zdát zvláštní, hliník dokonce dokáže rozpustit hrudky, které se tvoří v třtinovém cukru, který má tendenci se kvůli vlhkosti lepit v každém ročním období. K tomu stačí cukr zabalit do alobalu a vložit do trouby na 150° alespoň na 10 minut. Během této doby se hrudky rozpustí a cukr si zachová všechny své vlastnosti a přitom zůstane nedotčený. 

Zde je návod, jak správně použít roli alobalu, málokdo to ví

Ač se to může zdát podivné, existuje někdo, kdo, přestože alobal používá každý den v kuchyni jakýmkoliv způsobem, stále neví, jak otevřít a použít jeho obal. Většina žen fólii vyjme, ručně ji nařeže podle potřebné velikosti a pak roličku vloží zpět do obalu . Nic nemůže být více špatné, zejména proto, že hliník je nějakým způsobem, i když minimálně, znečištěný nebo znečištěný.

Zde je návod, jak správně používat hliník. Vezmete balíček, vyndáte alobal a pomocí ozubeného proužku na vnější straně nařežete podle potřeby. Doporučuje se být opatrný, protože je opravdu ostrý a můžete se i zranit. Když se pak pozorně podíváte na hliníkový obal, všimnete si, že je tam také malý otvor.

Na první pohled se to může zdát zbytečné nebo triviální. Ve skutečnosti se tento malý otvor používá k rozvinutí fólie, aniž by bylo nutné obal otevřít. Papír tak zůstane čistý. Nic praktičtějšího, jednoduššího a užitečnějšího.