Mít krásné a bujné rostliny je možné díky snadno vyrobitelnému doplňku. Pojďme zjistit, jak připravit směs vhodnou pro pěstování produktů vaší zahrady zdravé a pravé!

 Používání organických produktů k kultivaci zahrady je nejlepší volbou pro krásné a dokonalé rostliny s krásnými listy a nádhernými plody. Pomocí organického hnojiva dodáte půdě jinou výživu, mnohem lepší a vhodnější pro potřeby rostlin. Kromě toho jej můžete také použít k pěstování rostlin a květin a mít svěží zahradu v každém ročním období.

Jakou složku ale použít k získání vynikajícího organického hnojiva? Existuje několik, ale je zde jeden konkrétní, který musíte použít, protože vám umožňuje dosáhnout výjimečných výsledků. Pojďme zjistit, kterou složku použít k přípravě organického doplňku, který použijete jako hnojivo pro vaše rostliny v květináčích, pro rostliny na zeleninové zahradě, pro cokoli, co chcete pěstovat!

Jakou surovinu použít k výrobě doplňku na zahradu

Dokonalou ingrediencí pro výrobu účinného doplňku pro vaši zahradu je suché droždí. Kvasnice obsahují dobré množství vitamínu B, bílkovin, různých minerálů a dalších látek, které jsou pro rostliny vysoce výživné.

Dobře udržovaná zeleninová zahrádka
 Přidání kvasinek do půdy rostlin , jak zeleninových, tak okrasných rostlin, výrazně zvyšuje obsah fosforu a dusíku přítomného v přírodě, čímž pomáhá zajistit lepší kvetení a lepší produkci. Kromě toho je také schopen udržet parazity, jako jsou hlemýždi a jiný hmyz, pryč.

Kromě kvasinek je další výbornou složkou pro hnojení rostlin jedlá soda , která je perfektní pro prevenci houbových chorob a chorob kořenového systému. Obojí, droždí i bikarbonát, jsou také produkty, které se dají snadno sehnat a navíc jsou velmi levné, takže jejich používání je pohodlné. Ve skutečnosti je dosaženo značných úspor.

Jak vyrobit kvasnicový doplněk

Jak jsme viděli, kvasinky mají velmi důležité vlastnosti pro růst bujných rostlin a smíchané s bikarbonátem umožňují získat vynikající doplněk, který nemá obdoby. Zde je to, co potřebujete k jeho přípravě:

  • 500 ml studené vody
  • 1 skleněná nádoba
  • 1 lžička jedlé sody
  • 1 polévková lžíce suchého droždí

Jakmile obnovíte vše, co potřebujete, zde je postup pro přípravu 100% přírodního doplňku půdy. Zde je návod, jak byste měli postupovat:

  • Do skleněné nádoby dejte půl litru studené vody
  • Přidejte 1 lžičku jedlé sody
  • Přidejte 1 polévkovou lžíci suchého droždí
  • Celou směs pečlivě promícháme

Po dobrém promíchání roztoku jej nařeďte v 10 litrech vody a použijte směs na hnojení vašich rostlin. Brzy zjistíte, že budou odolnější vůči chorobám a že jejich růst bude zajištěn, protože je nenapadne plevel a podobně. Vaše rostliny budou lépe odolávat suchu, mrazu a dalším povětrnostním vlivům, které se nevyhnutelně vyskytují v průběhu roku.

Jak používat přírodní doplněk

Použití přírodního doplňku připraveného ze suchého droždí a jedlé sody je jednoduché. Pro správný růst rostlin je zalévejte 2x až 3x měsíčně touto směsí a účinky se dostaví velmi brzy.

zeleninová zahrada
 

Díky tomuto doplňku budou vaše rostliny lépe odolávat stresu , budou mít zrychlený růst a půda bude ještě úrodnější . Kromě toho budou vaše zahradní produkty nepochybně kvalitnější a vy si budete moci přinést na stůl rajčata, papriky, okurky, chutnou a zdravou zeleninu, jakou jste ještě nejedli!

Jak jste viděli, příprava tohoto přírodního doplňku pro vaši zahradu je poměrně jednoduchá , stačí vyzkoušet a jistě získáte bujné rostliny a vynikající produkty k ochutnání!