Dlaždice v kuchyni, stejně jako ty v koupelně, se opravdu těžko udržují v čistotě, protože se snadno ušpiní.

Například ty v kuchyni pohlcují pachy, vlhkost, špiní se od cákance jídla a podobně. Zatímco ty v koupelně pokaždé, když se koupeme nebo sprchujeme, otupí a ztrácejí lesk kvůli nadměrné páře.

Za pár měsíců se dostanou do velmi špatných podmínek, které dávají pocit špinavého a zanedbaného domu, i když to není realita.

Aby se nezašpinily natolik, že by změnily barvu nebo se staly neprůhlednými, je vhodné je denně čistit, byť jen měkkým hadříkem navlhčeným v octě. Tato řeč platí jak pro koupelnu, tak pro kuchyni, lhostejně. 

Přísady dokážou odstranit nečistoty z dlaždic během několika minut

Pokud jsou dlaždice opravdu špinavé nebo dokonce změní barvu, lze to udělat. Přírodní produkt se připravuje z ingrediencí, které máme všichni ve spíži a natíráme je. Po opláchnutí čárkou a tady jsou jako nové, lesklé jako právě zakoupené.

Dotyčný výrobek se připravuje ze 180 gramů mouky, 200 ml citronové šťávy a 500 ml vody, které se nalijí do plastové láhve. Pokud výrobek neslouží všemu, lze jej také uschovat tak, abyste jej mohli použít vždy, když se může hodit pro stejnou práci nebo pro jakoukoli jinou, protože je schopen odstranit jakýkoli druh nečistot.

Přírodní řešení pro obklady: přísady

K přípravě zázračného roztoku si tedy vezměte misku, ingredience dobře promíchejte, propíchněte uzávěr a použijte jej jako sprej na čištění obkladů. Jakmile produkt nastříkáte na dlaždice, jemně jej otřete hrubou houbou, poté opláchněte horkou vodou a nakonec celý povrch důkladně osušte, aby nezůstaly ošklivé šmouhy, které pak můžete vidět a nedávají dobrý pocit .

Alternativně lze jak na obklady v koupelně, tak na obklady v kuchyni včetně spár použít parní spotřebič, který problém jistě vyřeší za kratší dobu poměrně praktickým způsobem. Poté co nejsilnější proud páry pustíte na čištěné plochy a následně zaschne. Pára odstraňuje všechny druhy nečistot, dokonce i usazené, včetně šmouh. Je zřejmé, že i v tomto případě se doporučuje na závěr zaschnout, aby nedošlo ke zničení konečného výsledku.

Alternativní lék s octem a jedlou sodou

Další lék vyžaduje použití octa a jedlé sody, mýdla na nádobí nebo marseillského mýdla, které je jemnější a ekologičtější. Následně se připraví směs vody, octa, kočičího mýdla nebo marseillského mýdla a nakonec bikarbonátu, který nejen hloubkově odmašťuje, ale dezinfikuje jako žádný jiný přípravek. Všechno jsou to přísady, které 100% čistí a nepoškozují povrchy jako například bělidlo, ani nepoškozují vaše zdraví. 

Poté všechny ingredience důkladně promíchejte dohromady, poté směs nanášejte na obklady přímo rozprašovačem, nakonec vezměte neabrazivní houbu a bez přehánění dobře rozetřete, dokud se obklady nezdají být čisté. Poté opláchněte a osušte měkkým suchým hadříkem. To je vše, dlaždice jsou perfektní.