Televize je spotřebič, který v domě nechybí a nemůže chybět, protože bez něj nemáte absolutně co dělat, zvláště pokud jste sami a nemáte žádné závazky.

 Všichni najdeme v televizi životního partnera, který je vždy k dispozici, když potřebujeme přestat přemýšlet a odpočinout si. Své o tom vědí především starší lidé, kteří nacházejí záchytné body v televizních pořadech.

Jsou tací, kteří si ho nechávají zapnutý celý den bez ohledu na náklady a aniž by se na něj v nejmenším dívali , stejně jako jsou tací, kteří ho zapínají jen ve volných chvílích nebo během jídla, oběda a večeře, aby sledovali novinky a dohnali vše. o novinkách z celého světa.

Kolik stojí elektřina po posledním zvýšení cen

Během několika posledních měsíců, po různém zvýšení cen, se mnoho lidí rozhodlo vyhnout se jeho zapínání na celý den, aby co nejvíce snížili spotřebu elektřiny a neutráceli zbytečně peníze. Ač se to může zdát zvláštní, televize ve své malé míře spotřebuje hodně. Vychází se ze skutečnosti, že s drahým účtem stojí kilowatthodina 0,50 EUR.

 Pak musíte vědět, že maximální cenový strop, díky ochraně spotřebitele, pokud jde o náklady na energii pro domácí spotřebu na smlouvy a pevné sazby, nepřesahuje 25 centů.

Když spotřebuje 55palcový televizor zapnutý na hodinu denně a za jeden rok

Když se podíváme na štítky televizorů, dočteme se, že za 100 kWh hodinu za 2,7 hodiny používání zaplatíte 25 € ročně nebo 0,025 centu za hodinu. Takže 55palcový zapnutý na čtyři hodiny denně stojí 55 EUR ročně. Ale pojďme k věci, televizi používat co nejméně, tedy jen na hodinu oběda nebo večeře, kolik zaplatíte?

 Pokud máte 55palcový televizor, spotřeba 100 kWh za hodinu spotřebuje za rok 9,10 eura za hodinu. Pokud zopakujeme výpočet s ohledem na obsah HDR, spotřebuje 18 eur ročně. Spotřeba televize, která zůstane zapnutá 16 hodin denně za rok, je tedy 145,60 eur.

V tom všem bereme v úvahu 55palcový oled televizor , který má vyšší spotřebu, pokud má obsah HDR spíše než SDR (spotřebuje dvakrát tolik). Ale buďte opatrní, protože to není vždy případ, vše závisí na jasu dotyčného televizoru.

Co vědět, abyste si koupili televizi s rozmyslem a mazaností

V každém případě, bez ohledu na štítky a různé výpočty zaměřené na zjištění spotřeby televizoru každou hodinu, musíme vycházet ze skutečnosti, že televizor není drahým zdrojem spotřeby, a to srovnáním se všemi ostatními spotřebiči přítomnými v Dům. Protože například elektrická trouba, nebo klimatizace, pračka nebo myčka, které jsou každý den zapnuté určitě déle, spotřebují i ​​dvojnásobek, za hodinu, za den nebo za rok.

 Jediný způsob, jak nepřinášet žádné oběti, je zvolit zařízení s vysokou úsporou energie. V tomto ohledu je důležité pamatovat nebo informovat ty, kteří nejsou aktuální, že energetické třídy byly nedávno změněny, takže zmizela označení A+, A++, A+++, která ještě před několika měsíci označovala spotřebiče, které spotřebovávaly celkově nejméně elektřiny.

V současné době se namísto A se symbolem „+“ uvažuje stupnice od A do G. A je jasně zelené, když označuje maximální energetickou účinnost. Zatímco G je červené, když označuje nejméně efektivní třídu. Od roku 2024 zmizí z trhu všechny spotřebiče třídy G a třídy F, protože spotřebovávají příliš mnoho elektřiny.