Špagety představují nejrozšířenější formát těstovin na světě a nejvíce konzumované ve všech kuchyních, milují je děti i dospělí.

 Jakkoliv je má kdo rád, bohužel pokaždé, když je chcete dát do hrnce, ocitnete se v nesnázích, zvláště pokud nemáte k dispozici váhu, protože nikdy nevíte, jaké jsou správné množství.

Ve skutečnosti musíte vědět, že pokud zjistíte, že musíte vypočítat dávky, aniž byste měli k dispozici stupnici, můžete využít tisíc dalších praktických, bezpečných metod, které má kdokoli na dosah a jejichž cílem je vyřešit problém během několika okamžiků bez nákladů. .

Zde je návod, jak vážit špagety rukama jednoduchým, praktickým a rychlým způsobem

Do hrnce není potřeba sypat špagety ve velkém nebo náhodném množství , protože plýtvání se absolutně nedoporučuje, zvláště ne dnes v podmínkách hospodářské krize. Mnoho rodin zjistilo, že se musí několikrát za měsíc vzdát i nakupování, aby neutratily příliš mnoho peněz.

Přehánění se tedy nikomu a v žádné situaci nedoporučuje ani nedoporučuje. Hospodyňky často používají prsty k měření špaget, aniž by udělaly chybu. Metoda je jednoduchá a praktická a během několika sekund vám umožní vložit do hrnce správné množství špaget, aniž byste to přeháněli jedním nebo druhým směrem.

Pro použití prstové metody se mezi ukazováčkem a palcem vytvoří mezera jakoby znak OK. Tímto způsobem se naměří asi 90 gramů špaget, což je správné množství na jídlo.

Technika čepice pro odměřování špaget a technika skla pro krátké těstoviny

Ale to není vše , kdo této technice nevěří, může použít i uzávěr lahve, v tomto případě průměr ukazuje na perfektní porci pro člověka i pro toho, kdo hodně jí. V tomto případě je porce 100 gramů, tedy ještě vydatnější než předchozí metoda.

Ti, kteří, aby se vyhnuli všem těmto problémům, se rozhodli změnit formát těstovin na poslední chvíli a zvolili fusilli nebo penne, které by teoreticky měly být méně problematické, než používat váhu, mohou použít sklenice na vodu, které obsahují alespoň 40 g syrových těstovin.

 Na průměrný talíř těstovin tedy stačí nalít pár sklenic těstovin, které zasytí i ty nejhladovější strávníky. Místo toho mohou ti, kdo jsou pokročilejší v technologiích, využívat aplikace, nejznámější ze všech je aplikace Ipasta, která byla navržena a vytvořena společností Barilla a je k dispozici pro smartphony Android a iPhone .

Kromě měření špaget přes aplikaci můžete využít všechny další nástroje, které vám umožní jít nakupovat a organizovat se také pro přípravu prvního a druhého chodu bez přílišných problémů a nepříjemností během pár okamžiků.

Trik láhve na vážení špaget, zde je návod, jak ji použít

Případně je zde další metoda, která může uspokojit každého, jde o použití plastové lahve, jednoduše sejmutím uzávěru. Po odšroubování uzávěru se těstoviny umístí do plastové láhve . Všechny špagety, které se vejdou a pokrývají celý průměr (vnitřního) uzávěru, tvoří porci těstovin vhodnou pro každého.

Pokud chcete mít jistotu, že neuděláte chybu, jakmile budete mít možnost používat kuchyňskou váhu, můžete ji vyzkoušet otestováním tohoto triku, je jisté, že budete nadmíru spokojeni Tento trik používají miliony kuchařů, takže je opravdu spolehlivý.

Jaké druhy těstovin Italové nejvíce milují

Mezi nejoblíbenější druhy těstovin patří špagety, následují penne rigate, fusilli , rigatoni, farfalle, linguine, šneci, bucatini, mezze Maniche, lasagne s obměnou, která se týká jižní Itálie. V jižní Itálii spotřebitelé také raději kupují těstoviny ditalini, ziti, orecchiette a míchané těstoviny.

 Vyplývá to z výsledků průzkumu z května 2021, do kterého se zapojilo přes tisíc dotazovaných, z toho 500 mužů a 500 žen. Z toho 63 % jí těstoviny k obědu, zbytek k večeři, nejlépe ve společnosti.