Věděli jste, že ke zdravým a bujným kalamám stačí hrst ingredience? Vždy ho používejte a uvidíte, že porostou zdravé a silné. Pojďme zjistit, o jakou složku se jedná

Používání organického hnojiva je dobré pro rostliny a můžete získat zelené a zdravé rostliny, které můžete obdivovat všude, kde se rozhodnete je umístit. V konkrétním případě kala, květiny, která je také velmi oblíbená doma nebo na zahradě, ji rozkvetete pomocí jednoduché přísady, kterou máte doma a která je účinná pro získání zdravých a silných rostlin.

Mluvíme o rýži, ale jak ji využít, aby kala a rostliny obecně vzkvétaly? Zde je návod, jak připravit organické hnojivo s rýží, k dosažení mimořádných výsledků vám stačí jen hrstka!

květinová kala

Proč používat rýži z kala?

Rýže je potravina, kterou často konzumujeme, ale málokdo ví, že z rýžové vody lze mít krásné rostliny. Použití jako hnojivo, aby kala bujná, je snadné, rychlé a také levné. Ve skutečnosti kromě rychlé přípravy také stojí málo a umožňuje ušetřit za hotová hnojiva, která navíc obsahují chemikálie škodlivé pro rostliny.

Tekutinu získanou s rýží můžete použít k rozkvětu mnoha dalších rostlin, jako jsou popínavé rostliny a muškáty, které potřebují draslík, aby zajistily dlouhé a bohaté květy.

I orchidej lze zalévat hnojivem na rýži, stejně jako další rostliny, kterými můžete ozdobit dům nebo balkon, jako jsou sukulenty všeho druhu a jakékoli jiné druhy rostlin, které máte v květináčích nebo na zahradě.

Jak vyrobit hnojivo na rýži

Příprava organického hnojiva pro rostliny s rýží je snadná , zde je to, co potřebujete a jak postupovat:

  • Vložte 100 gramů nevařené rýže do mixéru
  • Přidejte 1 litr vody bez chlóru
  • Vše mícháme asi 2 minuty

Po dobrém promíchání směsi zjistíte, že rýže změnila barvu. Vezměte další nádobu a promíchejte rozmixovanou směs přes sítko pomocí sítka. Získáte tekutinu bohatou na minerální soli jako je dusík, fosfor, draslík, hořečnatý škrob, bór, všechny látky, které rýže v přírodě obsahuje.

Všechny tyto látky jsou nezbytné k tomu, aby vaše rostliny bujně rostly a díky této získané biologické sloučenině budete mít k dispozici vynikající hnojivo, aniž byste jej museli kupovat. Po přefiltrování směs nechte vychladnout a rýžovou vodu můžete použít na všechny rostliny . Toto organické hnojivo dá nový život vašim plodinám a vy budete moci získat výjimečné květy.

Kdy použít rýžovou vodu

Jakmile pochopíte, jak připravit rýžovou vodu a získat pro své rostliny výjimečně kvalitní organické hnojivo, je dobré je používat každých 15 dní , abyste je oživili . Pro dosažení nejlepších výsledků používejte toto hnojivo 3 měsíce v řadě a uvidíte, jak krásné budou vaše rostliny.

Další způsob, jak vyrobit hnojivo s rýží

Kromě předchozí metody ilustrované pro přípravu rýžové vody nebo organického rýžového hnojiva pro vaše rostliny existuje další metoda, jak získat účinné řešení, schopné zajistit vynikající výsledky. Zde je návod, jak vyrobit hnojivo na rýži:

  • Vezměte 100 gramů nevařené rýže
  • Vložte do nádoby a pečlivě umyjte
  • Vezměte další nádobu a síto
  • Vodu přefiltrujte pomocí sítka a nalijte do nádoby

Získanou tekutinu se všemi látkami, které toto krmivo obsahuje, použijte k zavlažování vašich rostlin a zároveň jim dodejte správnou výživu , aby rostly zelené a bujné. Toto řešení používejte také každé dva týdny, ale vyvarujte se jeho překročení.

Živiny přítomné v rýži udrží kořenový systém neporušený a rostliny zůstanou velmi zelené! Nezapomeňte však používat hnojivo na rýži pouze v době, kdy rostliny nejsou ve stavu vegetačního klidu, jinak riskujete jejich poškození!