Věděli jste, že existuje přírodní lék, díky kterému zdravé orchideje vydrží velmi dlouho? S tímto lékem vaše orchideje vydrží i více než 10 let, pojďme zjistit, který lék to je!

 

Milujete orchideje a chtěli byste se o ně lépe starat? Tato vysoce dekorativní rostlina patří k nejoblíbenějším pro zkrášlení vnitřního i venkovního prostředí, ale někdy není snadné dosáhnout pozitivních výsledků, zejména pro ty, kteří nemají zelený palec. Naštěstí existují řešení , která usnadňují péči o tuto nádhernou rostlinu a zajišťují dlouhodobé výsledky.

Léčení orchidejí trvá velmi málo , zvláště pokud se do rostlin přidá speciální přísada, jako je dřevěný popel. To je pravda, může se vám to zdát divné, ale tato sloučenina je výjimečná pro získávání zdravých a bujných orchidejí, díky nimž vydrží i přes 10 let. Pojďme se dozvědět vše o orchidejích a dřevěném popeli!

Zdravá orchidej

Rostlina neuvěřitelné krásy a přítomná v různých barvách, orchidej je nádherná, když kvete. Květiny dodávají každému prostředí nádech kouzla a z tohoto důvodu se mnozí rozhodnou je pěstovat, dokonce i ti, kteří toho o zahradničení moc nevědí.

Váza s bílými orchidejemi
 

Orchidej, která se vyznačuje dlouhými a pružně kvetoucími stonky, kvete mnoho měsíců, je to odolná rostlina a aby dobře rostla, musí vždy zůstat při mírné teplotě s nepřímým vystavením světlu. Kromě toho musí být neustále vlhký.

Pro zajištění dlouhotrvajícího kvetení je však nutné zasáhnout správným hnojivem . Jedním z nejlepších a naprosto přírodních je dřevěný popel, pojďme objevit všechny vlastnosti a výhody, které orchidejím zajišťuje.

Dřevěný popel pro zdravé orchideje

Dřevěný popel, i když to mnozí neznají, lze využít nejen k čištění, ale také jako hnojivo pro rostliny. Ve skutečnosti je to vynikající hnojivo a stačí ho trochu promíchat s půdou pro orchideje, abyste zajistili všechny živiny potřebné k prosperitě.

Tato sloučenina obsahuje draslík, fosfor a vápník, všechny minerály, které jsou důležité pro růst rostlin. Perfektní pro použití i pro jeho antiparazitní účinky, dřevěný popel by se nikdy neměl vyhazovat při výrobě krbem, ale skladovat a používat ve správném světě.

Chcete-li jej použít jako pesticid, smíchejte dvě polévkové lžíce popela v několika mililitrech vody a nalijte roztok do rostlin. Vaše orchideje porostou zdravě a nebudou je napadat škůdci.

Všechny výhody dřevěného popela

Popel bohatý na prvky užitečné pro půdu poskytuje rostlinám správné množství fosforu, draslíku, hořčíku a vápníku. Přesněji řečeno, popel obsahuje vápník v množství 20 až 45 %, draslík v množství 5 až 30 % a fosfor přítomný v procentech od 2 do 18 %.

Dále je třeba zdůraznit, že v popelu se nacházejí další prvky, jako je měď, bór, železo, všechny minerály užitečné pro zdravý růst rostlin na zemi. Další výhodou, kterou popel do půdy přináší, je zvýšení jejího pH , takže je lepší pro vývoj takzvaných bazofilních rostlin.

Jak používat dřevěný popel

Jak již bylo řečeno, popel, který se tvoří z ohniště, nikdy nevyhazujte, ale použijte jej k přihnojování vašich orchidejí. K využití jeho účinnosti postačí přidat do půdy rostlin několik polévkových lžic dřevěného popela, aniž byste to přeháněli s dávkami.

bujné orchideje
 

A pokud máte zeleninovou zahrádku, můžete pro své plodiny použít i dřevěný popel, přičemž dejte pozor, abyste spotřebovali asi 150 gramů produktu na metr čtvereční.

Tyto dávky se týkají těch, kteří mají malou zeleninovou zahradu nebo malé zahradní plodiny. Pokud se naopak zabýváme extenzívnějšími plodinami, je dobré vědět, že na cca 100 metrů čtverečních pozemku je potřeba 15 kg suchého popela.