Touto krásnou a velmi voňavou rostlinou odeženete myši, které se do tohoto domu už nikdy nevrátí.

 Myši jsou nevinná zvířata , ale hledají útočiště v teplých domech, kde se mohou schovat a snadno najít potravu. Soužití není možné, proto vždy hledáme prostředky, které mohou být užitečné, abychom zabránili jejich masovému příchodu. Bylo by vhodnější nepoužívat jedy nebo pasti jakéhokoli druhu a zvolit přirozené metody, které udrží myši pryč navždy, aniž by se vracely na návštěvu tohoto domu. Konkrétní rostlina může být v tomto ohledu zásadní.

Myši v domě, jaké faktory je třeba vzít v úvahu?

Mít v domě hosty jako myši je běžné, zvláště pokud si osvojíte zvláštní životní styl a ne důkladnou hygienu domu. Obecně lze říci, že tato zvířata nikomu neškodí, protože hledají snadnou potravu a teplo, kde by mohli založit rodinu.

Myš
 Aby se zabránilo jejich příchodu, je důležité, aby byl dům vždy čistý a dezinfikovaný, aby zde nebyly žádné prostory, kde by se mohli sami opravit, a aby nebylo ponecháno k dispozici jídlo. Mezi radami odborníků, nenechávejte zbytky jídla na podlaze, zavřete všechny balíčky ve spíži a nenechávejte volný přístup k jedlým produktům domu.

Rostlina nenáviděná myšmi: postavte ji ke dveřím

Mezi různými věcmi, které je třeba vzít v úvahu, je také krásná a voňavá sazenice nenáviděná myšmi. Jakmile je toto umístěno před dveře domu , žádná myš už na tomto místě nebude chtít bydlet a utéct se svou rodinou jinam.

Dotyčná rostlina je máta, s opojnou a příjemnou vůní pro člověka, ale velmi nenáviděná myšmi. Ideální by bylo umístit ji před dveře domu, aby citlivý čich myši vnímal její přítomnost už zdálky a ustoupil.

A nejen to, můžete ho také macerovat a zkusit nasypat prášek do různých koutů: pro ně je to nepříjemný zápach, až z něj uteče celá rodina.

Máta rostlina
 Navíc mít mátu uvnitř domu má mnoho terapeutických vlastností, které je třeba vzít v úvahu. Je zřejmé, že kromě intenzivní vůně má blahodárné účinky a léčebné účely, které uznávaly již starověké populace.

Jeho využití v kuchyni bylo uznáno časem, pro přípravu bylinkových čajů – osvěžujících nápojů nebo tradičních pokrmů. Existuje až 600 odrůd máty díky její schopnosti spontánního křížení s jinými druhy. Mezi benefity rozeznáváme antiseptikum – baktericid – analgetikum a dekongestivum. Všestranná rostlina s velmi dobrou vůní, vzhledem k tomu, že její éterický olej je také vynikající při bolestech hlavy nebo jako antistres