Asi nikdo z nás nikdy nezkusil dát citrony do mikrovlnky. Ve skutečnosti je to něco velmi zvláštního, co však může mít naprosto praktické a pohodlné důsledky.

Mikrovlnná trouba je nyní součástí každého italského domova i celého světa. Jestliže se to kdysi nedoporučovalo používat, protože se o něm mluvilo naprosto špatně , vzhledem k tomu, že podle mnohých nebyl praktický, ale zdraví škodlivý, dnes je nepostradatelný.

Používáme ji mnohem více než tradiční troubu, protože vám umožňuje rychle uvařit jakýkoli pokrm, rozmrazit a ohřát jídlo, aniž byste spotřebovávali příliš mnoho elektřiny.

Zajímavé způsoby, jak používat mikrovlnnou troubu alternativním, ale užitečným způsobem

Existují kuriózní metody, které vám umožňují používat troubu zvláštním způsobem, k řešení problémů, se kterými se všichni setkáváme alespoň jednou denně. Zkoušet nebolí, po jediném pokusu se člověk diví, jak to bez něj do té doby dokázal.

Každý, kdo používá hnědý cukr místo bílého, si jistě všiml, že v zimě stejně jako v létě často hrudkuje. Bohužel je to jen jedna z jeho vlastností. Nepohodlí se však dá snadno vyřešit, zde je návod.

Stačí ho omotat kolem listu papíru, vložit do mikrovlnné trouby při zachování průměrné teploty a vrátí se ke svému původu, zaprášený, perfektní k použití jakýmkoliv způsobem. Pak pokračujeme s cibulí, která je prokletím každého, protože její krájení se okamžitě změní v noční můru.

Bez slz se to neobejde, ani když se pod tekoucí vodou nejdřív namočí. Abyste nebrečeli při krájení cibule, můžete udělat tento test: odřízněte konec, dejte do mikrovlnky na 30 sekund na střední teplotu, poté vyndejte a nakrájejte, nepříjemné pálení v očích úplně zmizí.

Citrony v mikrovlnce, metoda, kterou nikdo nezná

Stejnými metodami lze snadno oloupat ovoce například rajčata a broskve, dát je do mikrovlnné trouby, po 20 nebo 30 sekundách je začnete loupat, slupka rychle zmizí, aniž byste museli riskovat řezání nebo vyhazování příliš velkého množství dužiny připojený ke slupce.

Totéž platí pro citrony, které lze tímto způsobem snadno, během několika sekund, bez stresu vymačkat. Trik vyžaduje vložit je do mikrovlnné trouby alespoň na 20 sekund na střední teplotu, tedy velmi nízkou, a je to. Stačí je rozpůlit, šťáva vyteče sama, rychlost.

Zde je další trik, díky kterému bude starý chléb chutný: obalte ho vlhkým hadříkem a vařte 10 sekund v mikrovlnné troubě.

Praktické a dobré recepty, jak je připravit v krátkém čase

Naprosto jedinečný, úžasný recept vyžaduje použití míchaných vajec. Musí se nalít do šálku, poté, co je důkladně rozšleháte, a poté vložit do mikrovlnné trouby s přidáním sýra, soli, pepře a trochy mléka (samozřejmě můžete nalít, co chcete).

vejce

Po řádném promíchání se dají na minutu a půl do mikrovlnky při zachování průměrné teploty. Vznikne jedno jediné jídlo, bez kterého se u oběda či večeře nikdo neobejde. Jak bylo ukázáno, mikrovlnná trouba řeší mnoho problémů a usnadňuje přípravu jídla pro každého.

Kdo jej tedy nemá, musí si jej rychle koupit, zatímco ten, kdo jej má, se o něj musí postarat tím nejlepším možným způsobem tím, že bude provádět správnou péči a údržbu, aby náhle přestal fungovat.