Telefon je jedním z těch zařízení, která jsou součástí našich životů už relativně pár let, ale bez kterých bychom se již neobešli, abychom vyřešili tolik problémů, od těch nejtriviálnějších až po ty nejsložitější.

Bez něj bychom prostě nevěděli, co dělat. Dnes ji vlastní nejen mladí lidé a dospělí, ale také děti, které ji využívají k mnoha účelům. Nejen pro sledování videí a klidné trávení času, ale také pro vzdělávací účely.

Na trhu jsou různé modely telefonů, například nejmodernější a nejmodernější smartphony s přehnaně vysokými náklady a základní smartphony , které mají stále vše potřebné pro komunikaci s ostatními, surfování na internetu atd., ale na prodej za běžné ceny .

Detail, kterého si ne každý všimne, to je ono

Jedno však mají všechny mobilní telefony, od těch nejdražších po nejlevnější, společné, a to nápis CE natištěný na zadní straně těla. Pravděpodobně všichni, kdo mají telefon, si toho písma všimli a budou se divit, k čemu jsou tato blízko sebe umístěná tajemná písmena.

Někdo už ví, co znamenají, někdo ne, ale pochopení jejich významu je zásadní, protože jakkoli by si někdo mohl myslet, že je to zbytečná zkratka, ve skutečnosti je tomu přesně naopak. Zkusme trochu objasnit situaci.

Zkratka CE, k čemu to je

Při koupi mobilního telefonu se většinou soustředíte na design , na to, jak je krásný, jemný, na jeho klikaté a elegantní tvary, na fotoaparáty, výdrž baterie a nakonec na velikost displeje.

Kdysi byly v módě telefony s velkými obrazovkami, pak telefony s malými obrazovkami, nyní řekněme, že ne vše se točí kolem velikosti obrazovky, ale především kolem vlastností smartphonu a značky .

Pokud jde o Android, Xiaomi, Samsung, Huawei, Oppo a tak dále, všechny mají označení CE, které má zvláštní užitek. CE je zkratka, která znamená evropskou organizaci pro shodu. Tato zkratka certifikuje zařízení, která splňují normy Evropské unie. V důsledku toho poskytují záruku vynikající kvality produktu.

Pokud je tento nápis na telefonu, pak máte jistotu, že se nemůžete stát obětí domácích nehod, jako je výbuch nebo spálení zařízení. Pokud by k něčemu takovému došlo, může zákazník reklamovat přímo u výrobce, protože na to má nárok.

Na co si musíte dát pozor při nákupu telefonu nejnovější generace

Musíme však vědět, že zkratka CE ne vždy označuje toto vše , protože bohužel existují produkty, které i přes přítomnost zkratky nevyhovují. Vysvětlení je jasné. Zkratka CE musí být napsána velmi přesným způsobem, s písmeny správně rozmístěnými, ne příliš daleko od sebe a ne příliš blízko.

V opačném případě může zařízení pocházet spíše ze zahraničního trhu s padělky. V tomto případě by byla zbavena jakékoli bezpečnostní záruky . To znamená, že daný výrobek nemusí být spolehlivý, protože nesplňuje normy Evropské unie.

Rozdíl je malý, ale mění osudy uživatele, protože v případě nehody se na něj nevztahuje žádná záruka a opravdu nemůže nic dělat.

Texty na displeji všech telefonů: co indikují

Na obrazovce všech telefonů jsou pak další slova , která máme každý den před sebou, ale o kterých víme jen velmi málo. Například E umístěné v blízkosti sítě označuje rychlost připojení, je to připojení 2G, označuje nízkou rychlost, a tedy připojení, které není vynikající kvality, což vám stále umožňuje odesílat zprávy na WhatsApp , ale mnohem pomaleji.

Dále je tu 4G síť s rychlostí až 150 Mb/s, označuje širokopásmové připojení, které patří mezi nejrychlejší vůbec. Konečně je tu připojení 5G, což je na druhou stranu síť s nejvyšší rychlostí, tedy 10krát rychlejší než 4G. Tato síť v současné době není přítomna na všech mobilních telefonech, ale pouze na těch nejnovějších.