Zápach přítomný v šatníku je tím, co nejvíce trápí ženy na celém světě, které by chtěly mít vždy vše dokonale v pořádku a navoněné a které by nikdy nechtěly cítit stud opustit dům zapáchající vlhkostí.

To se bohužel může stát, zvláště pokud máte starší šatní skříň, ve které máte oblečení celé rodiny, jednoduše proto, že dveře necháváte otevřené jen zřídka, pokud je nezapomenete zavřít.

Čím více šatní skříň zanedbáváte, tím více riskujete, že se poškodí tím, že znehodnotí to, co je uvnitř uloženo. Je zřejmé, že řešení problému není snadné, ale není nemožné. Můžete to udělat pomocí přírodních prostředků, které máme všichni doma, které stojí velmi málo a nevyžadují kdo ví jaké nasazení nebo úsilí .

Kávová sedlina pro odstranění dusného a vlhkého zápachu

První vyžaduje použití kávové sedliny, která má skvělé antiabsorpční a protizápachové vlastnosti, a proto se hodí v mnoha případech a situacích. Stačí vložit dvě malé misky do skříně a nechat uvnitř trochu práškové kávy, dokud se pach vlhkosti úplně nevstřebá a dokud oblečení nezačne vonět, byť jen lehce, kávou .

kávová sedlina

Je zřejmé, že prášek bude muset být vyměněn alespoň každé dva nebo tři dny, protože jinak bude neúčinný. Pokud nechcete používat kávovou sedlinu, můžete použít sklenice rýže, stačí pár lžic umístěných v bavlněných sáčcích. Ty by pak měly být umístěny v rozích šatních skříní, aby mrknutím oka absorbovaly pach vlhkosti přítomné na oblečení.

Přírodní prostředky: stačí pár kapek

Na řadu přichází hydrogenuhličitan, který je známý svou schopností bojovat s vlhkostí, neutralizuje nepříjemný zápach tím, že s malým úsilím zbavuje uzavřené prostory vlhkosti. Stačí malá miska vyměněná jednou týdně, pokud do produktu přidáte kapky esenciálního oleje dle libosti, stačí 5 nebo 6, nejen že zmizí zápach vlhkosti, ale oděvy voní svěže a čistě .

Pak pokračujeme parfumérkami, které lze koupit hotové v supermarketu nebo v obchodech, které se zabývají péčí a hygienou domácnosti. Pokud tedy nemáte čas, můžete si je koupit připravené k použití, jinak si je můžete připravit doma tak, že si vezmete dva pomeranče nebo dvě mandarinky.

Tyto plody se oloupou a slupky se nechají měsíc sušit. Poté se vezmou a vloží do plátěných sáčků, do kterých se přidá hřebíček. Parfemace a svěžest zaplaví šatník a nepříjemný zápach vlhka a dusna zmizí během několika dní.

Jak si doma připravit pohlcovač pachů za pár minut

Nakonec je zde báječný prostředek pohlcující vlhkost , který se připraví tak, že se složí 500 gramů hrubé soli, 5 kapek esenciálního oleje (ten, který preferujete), tři čajové sáčky, dvě skleněné dózy a plastový sáček.

Nejprve tedy vezměte igelitový sáček a vystřihněte dva velké čtverce , které zakryjí okraj sklenic. Ty budou fungovat jako zátka. Poté se do sklenic nasype 250 g hrubé soli a sáček a půl čaje, v tomto okamžiku se ingredience smíchají a přidají se kapky esenciálního oleje.

Sklenice se zakryjí plastovými čtverečky a nechají se takto alespoň 3 dny, během kterých bude nutné občas otočit, aby se vše promíchalo, aby se vůně sjednotily. Po 3 dnech se sklenice otevřou a umístí do skříně. A zde bude pach vlhka vzdálenou vzpomínkou.

Nápravou par excellence, kterou v žádném případě nemůžeme nezmínit, zůstává nechat dveře šatních skříní alespoň jednou denně na 10-15 minut otevřené, protože jako u všeho je nezbytná výměna vzduchu. Pak si pamatujte, že jednou z příčin zápachu a tvorby vlhkosti je oblečení, které bylo uskladněno, když ještě nebylo dokonale suché.