Odstraňování skvrn z podlahy doma je noční můrou pro všechny ženy v domácnosti na světě, protože často netušíte, co použít, abyste problém vyřešili bez poškození materiálu.

Podlahy jsou různé, jsou ty jemnější i odolnější, například od porcelánové kameniny přes keramiku až po parkety, které vyžadují speciální údržbu a péči.

Každá z těchto podlah se musí umýt a dezinfikovat jiným způsobem, a to přípravky, které lze zakoupit již hotové, které mají nemalé náklady, nebo přípravky, které lze připravit doma.

Jak umýt, dezinfikovat podlahu přírodními produkty

Mnohé z produktů připravených doma nejsou ničím menším než zázračnými. Málokdo tomu věří, ale je to tak, s cenou pár eur máte perfektní podlahu ze všech úhlů pohledu.

Abyste si užili podlahu zcela bez skvrn jakéhokoli druhu, stejně jako pro čištění spár, můžete si připravit čisticí prostředek na bázi hydrogenuhličitanu sodného. Roztok je želatinový, rozetřete po kloubech, poté necháte 30 minut působit a nakonec přetřete abrazivním kartáčkem nebo zubním kartáčkem a je to.

Řešení připravené dělat zázraky, zde je návod, jak si ho připravit doma za pár minut

Alternativně můžete připravit jednotnou směs se lžící jedlé sody, 3 mýdlem na nádobí a teplou vodou. Po smíchání 3 ingrediencí směs dobře promíchejte a začněte podlahu umývat důkladným drhnutím.

Poté opláchněte čistou vodou a podlaha bude opět perfektní bez skvrn, a to i těch nejobtížněji odstranitelných. Jak pro mytí, tak pro oplachování je nezbytné použití horké vody, která během mrknutí oka eliminuje nečistoty, bacily a bakterie. Stejný roztok, samozřejmě v jiném množství, je připraven pro dezinfekci všech ostatních povrchů, varné desky, stolu a tak dále.

V tomto případě potřebujete hrnek horké vody, lžíci jedlé sody a jeden saponát, vše otočíte, nalijete do rozprašovače a nastříkáte tam, kam chcete vyčistit.

Jak v případě podlahy, tak v případě kuchyňských povrchů je oplachování důležitou fází, protože při velkém množství mýdla je zapotřebí mnohem více času na jeho úplné odstranění, protože jinak i v malých množstvích produktu zůstane , zůstávají neprůhledné části nebo pruhy.

Jedlá soda a citron pro odstranění odolných skvrn

Pokud přípravek soda a mýdlo nezabere, lze jedlou sodu nahradit citronem . Postupujte stejně, roztok nechte pár minut na místě a poté jej položte na hadřík, který bez nadměrných nákladů, různých problémů a mastnoty na loktech odstraní zažrané nečistoty v mžiku oka.

Další super účinný zábal vyžaduje použití marseillského mýdla, jedlé sody a škrobu. Tyto tři ingredience se spojí, dobře promíchají, aby se spojily, směs se rozetře na skvrny, postižené místo se přikryje ručníkem a nechá se působit celý den.

Po uplynutí uvedené doby jdete opláchnout a je to. Tyto výsledky jsou báječné, pravděpodobně je nikdy nikdo nezískal ani s použitím super drahých profesionálních produktů. Co se týče keramických podlah, musíte být opatrní, protože když je podlaha zničená a jsou na ní odolné skvrny, svádí to k použití super agresivních přípravků. Nedoporučuje se to dělat, protože následky by mohly být opravdu vážné.