Ledek, jak trvale odstranit bílou plíseň ze stěn domu
Ledek (neboli bílá plíseň) je solná látka, která může způsobit poškození stěn našeho domu, pokud máme dům s vlhkostí nebo blízko moře.
Proč se ale nakonec ledek na stěnách tvoří? Jaké jsou příčiny a důsledky tohoto problému? Pojďme se společně podívat, zda a jak můžeme tento problém odstranit sami.
Co je ledek?
Ledek je solná látka , která může způsobit poškození stěn našeho domova, pokud máme dům s vlhkostí nebo blízko moře.
Jeho hlavní obětí jsou stěny a podlahy, ale skvrny od ledku se mohou objevit i na stropech, i když spíše sporadicky.
Obecně platí, že výskyt ledku na stěnách přímo souvisí s kvalitou a typem půdy a také se složením budov, které napadá.

Jaké jsou příčiny a jak se vyvíjí?
Mezi důvody, které vedou ke vzniku ledku, patří také kapilární vlhkost , která vzniká nedostatkem nebo porušením izolačních vrstev, které by měly bránit zpětnému toku vody směrem k základům a stěnám v kontaktu se zemí.
Dalším důvodem je infiltrace vody , což je jev, ke kterému dochází, když déšť nebo voda ze země přichází do kontaktu s vnějšími porézními stěnami a absorbuje vodu a soli, které obsahuje.
Cihla, což je porézní materiál, absorbuje soli, které se nacházejí v půdě , kde byla zeď postavena, a které se následně vynoří na povrch zdi, čímž vzniknou nevzhledné bílé plísňové skvrny , které, pokud nebudou správně ošetřeny, způsobí nám následky, které mohou být vážné.
Ve skutečnosti jsou původem plísní a roztočů, které přispívají ke zhoršování životních podmínek a podporují různá onemocnění související s dýchacím systémem, jako je astma nebo rýma.
Proto je nejlepší ledek ze stěn odstranit co nejdříve.
Jak se zbavit ledku? Složka k použití
Základní postup, jak se ledku zbavit, i když nejste profesionál, je ten, že jej nejprve očistíte smetákem nebo drátěným kartáčem.
Následně pro vyčištění a odstranění přebytečného ledku naneseme kyselinu muriatovou smíchanou s vodou v poměru 4 ku 1.
Poté směs nalijeme do atomizéru a naneseme po celé stěně, ať je kdekoli.

Kyselina muriatová pro odstranění ledku by měla být aplikována na stěny, kde je přítomna bílá plíseň, a měla by být ponechána schnout po dobu 24 hodin.
Pak se musí dát tmel, který naneseme smíchaný s vodou, v poměru to bude 5-1 a uděláme to štětcem.
Když podáváme tyto dva přípravky, je dobré mít na sobě jak rukavice, tak brýle a masku na ochranu očí a dýchacích cest.

Z tohoto důvodu je nutné problém ledku včas léčit, protože je zdraví nebezpečný a je třeba přijmout preventivní opatření.
Po ošetření stěny kartáčem a kyselinou muriatovou je snadné mít díry. Tyto musí být před zahájením procesu těsnění uzavřeny cementem .
Jakmile je problém důkladně vyřešen, je důležité provádět pravidelnou údržbu v oblasti nejvíce zasažené ledkem na stěnách, abyste se již nemuseli starat.