Věděli jste, že můžete použít mandarinkové slupky místo toho, abyste je vyhazovali a používali je z konkrétního důvodu? Musíte je takto smíchat se solí.

Recyklace je důležitá pro úsporu peněz a pro ohleduplnost k životnímu prostředí a i s ovocnými slupky se dají dělat věci, které si ani neumíte představit. Přesně tak, to je případ mandarinkových slupek, ze kterých můžete vyrobit vynikající prostředek na mytí nádobí a ušetřit tak každý rok nemalé peníze. Pojďme zjistit, jak na to!

Jak připravit mandarinkové kůry se solí

Příprava mandarinkových slupek se solí je jednoduchá, musíte udělat následující:

  • Mandarinkové slupky dejte do misky
  • Přidejte lžičku soli
  • Přidejte trochu vody

Tímto roztokem omyjte kůru mandarinek a odstraňte všechny nečistoty na slupce. Slupky očistěte rukama, abyste odstranili případné zbytky a tím také odstranili případné nepříjemné pachy. Pečlivě vydrhněte slupky jednu po druhé, abyste se ujistili, že jsou odstraněny všechny nečistoty a vyjdou pískavě čisté. V tuto chvíli vezměte slupky rukama, sceďte je na mísu a položte na prkénko.

Mandarinkové slupky

Slupky nakrájíme na tenké plátky

Po položení mandarinkových slupek na prkénko vezměte nůž a začněte krájet každý plátek na tenké proužky. Slupku položte na prkénko a jeden po druhém přes něj přejíždějte nožem, abyste získali tenké proužky.

Tím se uvolní mandarinkové aroma, které je opravdu příjemné a příjemné, ale ne všechno se vytratí, protože většina ještě zůstává ve slupce. Vůně, kterou cítíte, je esenciální olej z mandarinky, který se line místností.

Poté, co dokončíte nakrájení všech slupek, opláchněte je vroucí vodou a přidejte sůl pro neutralizaci, poté chvíli počkejte, až vychladnou a můžete obsah vypít, abyste účinky kocoviny ukončili.

Mandarinková kůra obsahuje hesperidin , cukry a kyselinu citronovou, a proto působí jako sedativum při některých onemocněních. Nezbývá než vyzkoušet tuto metodu, která se zdá být velmi účinná. Při kinetóze si také můžete dát kousek slupky před nos, a tím si tento neduh ulevit.

Clementine Mandarin

Kam dát mandarinkové slupky

Po nakrájení slupek na proužky si připravte dvě plastové lahvičky se vzduchotěsným uzávěrem a naplňte je slupkama. Naskládejte je jednu po druhé až do dvou třetin a přidejte trochu citrátu sodného, ​​zásadité látky, kterou doma určitě máte.

Bikarbonát se totiž běžně vyskytuje v kuchyni a i vy jste si ho jistě koupili pro jiné použití. Tato přísada se ve skutečnosti široce používá k mytí ovoce a zeleniny a také k dezinfekci jiných potravin.

Do každé lahve nasypte dvě lžíce jedlé sody a dobře promíchejte, poté přidejte bílý vinný ocet a uvidíte, že se reakcí s jedlou sodou vytvoří pěnové bublinky. Bublinky, které vidíte, nejsou nic jiného než oxid uhličitý a získaný roztok se promění v účinnou směs pro odmašťování a deodorizaci nádobí a povrchů.

Mandarinkové slupky

Pořiďte si účinný prostředek na nádobí

Jakmile je reakce dokončena, přidejte do lahví potřebnou vodu, aby se naplnily na 80 %. Lahve uzavřete a nechte tři až pět dní kvasit na chladném místě mimo sluneční světlo. Jednou denně odšroubujte uzávěr, aby se uvolnil plyn, a poté jej zašroubujte zpět.

Postupem času uvidíte, že voda uvnitř lahví získala zlatožlutou barvu a tento roztok můžete použít k rychlému odmaštění nádobí a náčiní , mnohem lépe než komerční mycí prostředky na nádobí!

A nejen to, ušetříte také spoustu peněz tím, že nebudete kupovat prací prostředek, a navíc uděláte velký přínos pro životní prostředí!