Mírová lilie je jednou z nejcennějších rostlin, kterou můžete dostat jako dárek, pokud nevíte, jak ji zajistit, aby se jí dařilo, níže najdete pokyny pro dobré domácí hnojivo.

Ať už se jedná o kytici květin nebo pokojovou rostlinu, přijímání květin je vždy potěšením, i když ne vždy se o ně dokážeme správně postarat.

V tomto článku kromě několika informací o rostlině najdete recept na hnojivo, které má každý na dosah, aby vaše rostliny bujně rostly, dokonce i lilie míru.

Mírová lilie: hlavní vlastnosti

Mírová lilie, která částečně připomíná lilii kala , patří ve skutečnosti do stejné čeledi, má jakousi bílou čepici zvanou špejle, omotává se kolem bílého nebo světle žlutého klasu.

Tato konkrétní rostlina nemá stonek, ve skutečnosti listy vycházejí z oddenku a její bílé okvětní lístky jsou vlastně listy, které se v evoluční fázi změnily, aby chránily květy.

Botanický název tohoto druhu rostliny je Spathiphyllum , existuje 4 nebo 5 odrůd, které pocházejí z tropické Ameriky.

Mír Lily

Mírová lilie je elegantní pokojová rostlina s dlouhými kopinatými listy, která je schopna přirozeným způsobem čistit a znečišťovat vzduch.

Je to rostlina, kterou najdeme v různých velikostech od nejmenších po největší, hodí se pro jakékoli řešení od domácnosti až po vybavení kanceláře a bez problémů porostou dobře.

Takže perfektní nápad dát jako dárek někomu, kdo se například přestěhoval, získat vřelé přijetí, vhodné po celý rok na oslavu jakýchkoli narozenin nebo výročí.

A pokud nejsou žádné příležitosti, proč si pro nás nevytvořit speciální a nevzít si ho domů? Nezbývá než se o něj starat a poskytovat mu potřebné živiny, a to i námi vyrobeným přírodním hnojivem.

Bohaté kvetení s ovsem

Není těžké, že v domě jsou potraviny, které dokonale fungují jako přírodní hnojiva, jedním z nich je oves.

Bohatý zdroj vlákniny a pomalu stravitelných sacharidů, schopný dodávat energii, ale nezpůsobující inzulínové špičky. Oves je obilnina se starodávnými tradicemi , která nachází uplatnění jako hnojivo nejen pro lilii míru.

Bio krmivo vhodné pro všechny rostliny a květiny, které pomáhá rostlinám vytvářet plné, jasně zelené listy vhodné pro kvetení spathiphyllum , orchideje, muškáty a další květiny.

Toto krmivo dodá květinám: dusík, draslík, hořčík, vitamíny a mnoho minerálních hnojiv , která také pomohou posílit slabé a nemocné květiny.

Ovesné vločky

Je také schopen zlepšit mikrovlákno půdy , iniciovat zdravý růst kořenů, díky čemuž je květ krásnější a bujnější.
Podívejme se, co k vytvoření tohoto přírodního hnojiva potřebujeme a jak ho připravit:

  • 1 šálek ovesných vloček,
  • 500 ml vody,
  • 1 polévková lžíce cukru.

Začněte rozmixováním ovesných vloček v 500 ml vody, vše nalijte do sklenice a přidejte lžíci krupicového cukru, promíchejte a uzavřete pokličkou, poté nechte 2 až 3 dny odležet na teplém místě .

Spathiphyllum

Jakmile je zbytek hotový, vše přefiltrujeme a přelijeme do láhve spolu s 1,5 litrem vody. Naše hnojivo je připraveno vyrazit do akce, s touto vylepšenou tekutinou budete muset zalévat rostliny u kořenů 1x za 2 týdny.

Zkrátka si užijeme Mírovou lilii se zdravými listy a zářivě zelenou a také bujnou produkcí květů.