Hledáte netradiční dezert? Do vroucí vody nasypte mouku a krátkými pasážemi budete mít dobré a chutné moučníky, které se snoubí.

Malý s náplní překvapení, recept na cukroví, který následuje, je připraven za 10 minut, uvidíme, co je potřeba a jak na to.

Co se stane, když mouku nasypeme do vroucí vody?

Když je venku zima, chcete jíst nějaké snadno vyrobitelné lahůdky, jako jsou smažené koláče. Možná je zima a déšť záminkou k tomu, abyste si bez pocitu viny dopřáli mouku, tuk a cukr .

Proč si ale nedopřát snadný rozmar, který začíná nezvyklým způsobem? Nasypání mouky do vroucí vody.

Ve skutečnosti tento recept nevidí, že bychom připravovali klasický tvar „sopky“, kde bychom zkombinovali klasické ingredience: máslo, droždí, cukr a další, ale je stejně dobrý.

Převrácená sklenice mouky

Je to tak jednoduchá příprava, že by to napadlo každého, kdo má dvě základní představy o vaření, ale koho by napadlo sypat mouku do vroucí vody? Přesto je výsledek úžasný a umíme je připravit pro každou příležitost.

Nezbytné ingredience pro smažené dobroty

Můžeme zapomenout na komerční dezerty plné škodlivých konzervantů a vyzkoušet tyto lahodné smažené dobroty , které tak trochu připomínají přípravy našich babiček. Připraveno jen z několika ingrediencí a mrknutím oka. Pojďme se tedy podívat, co k jejich realizaci potřebujeme a jak postupovat

  • 1 kg mouky na koláč,
  • 20 gramů krystalového bílého cukru,
  • 900 ml vody z kohoutku,
  • extra panenský olivový olej,
  • 2 lžíce hnědého cukru,
  • 1 polévková lžíce bílých sezamových semínek,
  • smažit olej.
Bílá sezamová semínka

Příprava

Začneme tím, že dáme vodu na oheň do nepřilnavé pánve, jakmile se začne vařit, nasypeme cukr a počkáme, až se úplně rozpustí. Poté začnete přisypávat mouku a za míchání vařečkou ji nechat vstřebat.

Pokračujte s vypnutým plamenem za stálého míchání, nakonec výsledek vypadá jako velmi husté a lehce lepivé těsto. Pokračujte tím, že těsto položíte na pečicí desku a rozetřete ho rukama.

Jakmile těsto vychladne, navrch rozprostřete lžíci mouky a lžíci extra panenského olivového oleje , obě ingredience rozetřete po povrchu těsta a vy začnete pracovat rukama.

Hněte se asi 5 minut, dokud nevznikne měkké a pružné těsto, a na závěr se překryje průhlednou fólií, aby na vzduchu nevysychalo.

Necháme asi 30 minut odležet a mezitím do mísy nasypeme 2 lžíce hnědého cukru, 1 lžíci mouky a 1 lžíci bílého sezamu a promícháme. To bude náplň do našich smažených dobrot.

Začneme opracovávat cihlu, abychom vytvořili klobásu, kterou nakrájíme na menší kousky. Tyto velké “noky” se nejprve sbalí, aby se vytvořily kuličky o hmotnosti asi 30 gramů.

Sklenice hnědého cukru

Pak palcem přimáčkneme do středu a uděláme malé důlky, do kterých budeme muset nalít lžíci náplně, pak uzavřeme a opět tvoříme kuličky, které se nakonec zplošťují a přitlačí .

Jakmile jsou všechny malé koláčky, které se vejdou do dlaně, naplněné a stlačené, necháme je přikryté průhlednou fólií, dokud nebudeme připraveni k vaření.

V tuto chvíli dejte na pánev trochu oleje na smažení a když je olej rozpálený, opečte je z obou stran a jemně je otáčejte dřevěnými tyčemi.

Jakmile jsou hotové, zbaví se přebytečného oleje a podávají se, cukrové koláčky jsou hotové.