Neposkvrněný dům znamená pravidelné čištění podlah alespoň jednou týdně pomocí saponátu vhodného pro daný typ povrchu.

Například pomocí specifického čističe na dřevěné, keramické nebo mramorové podlahy. Alternativou je připravit si jednu doma sami, aby byla 1 celý týden čistá.

Co dělat, abyste měli vždy čistý dům

Neposkvrněný domov znamená pravidelné čištění podlah alespoň jednou týdně pomocí čističe vhodného pro daný typ podlahy. Například pomocí specifického čističe na dřevěné, keramické nebo mramorové podlahy, protože se jedná o materiály s různými potřebami.

Neposkvrněný dům, podlahy

Chcete-li udržovat hygienu podlah doma, můžete dodržovat několik tipů, jako jsou:

  • Čistěte pravidelně: Podlahy čistěte alespoň jednou týdně čisticím prostředkem vhodným pro daný typ podlahy.
  • Odstraňte nečistoty a prach: Před čištěním podlah použijte smeták nebo hadřík k odstranění nečistot a prachu.
  • Po umytí podlahy osušte: podlahy po čištění vysušte, zabráníte tak tvorbě plísní nebo skvrn na stěnách a na skrytých místech v domě.
  • Používejte koberce: Umístění koberců nebo koberečků na vstupní body do vašeho domova, jako je přední vchod, pomáhá zachytit nečistoty a prach dříve, než se dostanou do zbytku domu.
  • Před vstupem do domu si vyzujte boty: Abyste se vyhnuli vnášení nečistot a bakterií dovnitř domu, je vhodné si boty před vstupem nebo ihned po vstupu vyzout, mít na sobě něco pohodlného, ​​pomáhá nenosit nečistoty z podrážek.

Domácí čistič; vyčištěno po dobu 1 týdne

Kutil už nezná žádné překážky, na internetu najdeme mnohá řešení našich problémů, aniž bychom museli nutně sahat po komerčních produktech , které jsou kromě toho, že jsou drahé, také velmi znečišťující.

Saponát na nádobíDnešní trik, jak mít dům bez poskvrny na 1 celý týden , pochází z minulosti a zahrnuje použití tekutého mýdla, jaké se běžně používá k ručnímu mytí nádobí a aspirinu . Pojďme se tedy podívat, co k jeho realizaci potřebujeme a jak postupovat.

Ingredience

  • saponát na nádobí,
  • aspiriny,
  • jablečný ocet,
  • alkohol 70/90°,
  • hydrogenuhličitan sodný.

Začneme tím, že do misky nasypeme mýdlo na nádobí, bude stačit naplnit ji do poloviny. Vezmeme si tedy úplně běžný aspirin, který máme doma, bude stačit 6/7 a začneme je lžící drtit, dokud je nezredukujeme na prášek.

Vlastnosti aspirinu v zahradnictví jsou známé, ve skutečnosti, když máme řezané květiny ve vázách, dáváme polovinu aspirinu, díky kyselině salicylové , ze které je složen, proti tvorbě ethylenu , který způsobuje chřadnutí rostlin, což nám pomáhá udržovat kvetou déle.

Naopak, ne každý si uvědomuje vlastnosti aspirinu při odstraňování mastných skvrn a boji s bakteriemi, ve skutečnosti ho ti, kteří si to uvědomují, používají i při praní prádla.

Jakmile jsou aspiriny „ rozdrcené “, smícháme je s mýdlem na nádobí v šálku a přidáme půl sklenice jablečného octa. I v tomto případě máme přírodní produkt, hojně používaný v domácích pracích k dezinfekci.

Hydrogenuhličitan sodný

Odstraňuje také nepříjemné pachy nejen z povrchů, ale i ze vzduchu. V misce přidejte půl sklenice alkoholu o teplotě 70 °.

V tomto případě vložíme přípravek schopný likvidovat bakterie a sterilizovat a zlepšit čistící sílu mýdla. Do nové nádoby nalijeme půl litru vody a přidáme 3 lžíce sody bikarbóny a mícháním lžící necháme rozpustit.

Obě směsi spojíme v jedné nádobě a smícháme, poté vše nalijeme do plastové láhve a nahřátou špičkou šroubováku nebo šídla uděláme dírku do uzávěru, aby bylo dávkování praktičtější .

Tisíce použití domácího čističe

S tímto domácím čističem se bez problémů postaráme o úklid domácnosti počínaje nerezovými pánvemi , konče kuchyňskými policemi až po mytí a dezinfekci koupelnového vybavení.

Čistý dům a koupelna

Perfektní pro dezinfekci toalety , protože odstraňuje bakterie a neutralizuje nepříjemné pachy, můžeme s ním umýt sprchovou vaničku a obklady, abychom odstranili stopy vodního kamene.