Pokud jste dříve vyhazovali záložku olivového oleje, dnes už to neuděláte. To je to, k čemu to vlastně je, dělá vám to život mnohem jednodušší.

Jazyk olejové lahvičky má opravdu cenu zlata Už ho nikdy nevyhazujte a raději ho recyklujte způsobem, který ilustrujeme níže. Vyřeší to velký problém.

Olivový olej, jak s ním neplýtvat

Olivový olej je vzácnou ingrediencí v kuchyni, plný zdraví prospěšných látek a jedinečných chutí. Často však máme tendenci s ním plýtvat, ať už proto, že ho používáme příliš mnoho, nebo proto, že ho neadekvátně skladujeme. Zde je několik tipů, jak se vyhnout plýtvání olivovým olejem a získat ze své investice maximum.

Použijte správné množství oleje. Množství olivového oleje, které používáme při vaření, není třeba přehánět , zvláště pokud jej používáme na smažení. Na většinu přípravků by měla stačit lžička nebo dvě.

Olej řádně skladujte. Olivový olej by měl být skladován ve vzduchotěsné, tmavé nádobě mimo dosah světla a tepla. Tím zabráníte oxidaci a žluknutí oleje. Olej spotřebujte do data expirace. Olivový olej má omezenou trvanlivost a musí být spotřebován do jednoho roku od data výroby. Pokud na lahvičce nevidíte datum spotřeby, zkontrolujte datum výroby na štítku.

Olivový olej

Vyhněte se přílišnému zahřívání oleje. Olivový olej se nesmí zahřívat nad 180 stupňů, jinak se kazí a ztrácí své nutriční vlastnosti. Použijte surový olivový olej. Olivový olej je cennou přísadou do salátů, zeleniny, těstovin nebo chleba, právě v těchto přípravcích se nejlépe zvýrazní jeho chutě a vůně.

Dnes vám však ukážeme ultimátní řešení, které zajistí, že už touto přísadou nebudete plýtvat . Kartu budete muset jednoduše recyklovat.

K tomu slouží záložka

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří zahazují záložku olivového oleje , ode dneška už to dělat nebudete. Ve skutečnosti stačí položit jazýček lahvičky od olivového oleje dnem vzhůru.

Ve skutečnosti může štítek fungovat jako filtr pro přesnější měření požadovaného množství oleje . Tímto způsobem olej protéká tabulkou, filtruje případné nečistoty a umožňuje přesnější měření. To může být užitečné, abyste se vyhnuli přidávání příliš velkého množství oleje do nádobí a zlepšili konzervaci produktu.

Olej, použij jeho jazyk

Chcete-li nasadit jazýček na láhev s olivovým olejem vzhůru nohama , jednoduše vyjměte jazýček z láhve a vraťte jej zpět na místo obrácením polohy. Ujistěte se, že jste jazýček vložili zpět do správné polohy a pevně jej přišroubovali, aby nedošlo k úniku kapaliny.

Jakmile je jazýček obrácený , olej proteče malými otvory v jazýčku, což umožňuje přesnější měření. To může být užitečné jak pro kulinářské použití, tak pro konzervaci produktů. Kromě toho může tato metoda také pomoci předcházet plýtvání olivovým olejem, protože umožňuje přesnější měření použitého množství.