Zkuste smíchat pomeranč a jedlou sodu, co z toho bude opravdu ohromující. Čtěte dále, abyste zjistili, co to je, a abyste mohli sami replikovat tuto metodu.

Co se stane spojením pomeranče a jedlé sody, je opravdu úžasné, ale než to zjistíme, podívejme se společně, jaké jsou vlastnosti těchto dvou složek, které je vedou k tomu, že jsou skutečně účinné v mnoha situacích, zejména při domácích pracích, ale nejenom.

Hydrogenuhličitan sodný je spojencem v domácích pracích a díky němu můžete hodně ušetřit tím, že se vyhnete mnoha chemickým detergentům. Vyrobíte s ním vše od mycích prostředků po zubní pasty nebo deodoranty a je výborný na odstraňování inkrustací a na odstraňování vodního kamene.

hydrogenuhličitan sodný

Sodná sůl kyseliny uhličité je chemický název pro jedlou sodu a má tolik schopností . V první řadě dokáže neutralizovat pachy, pak je abrazivní, ale zároveň jemný. A nakonec má také bělící účinek. Zkrátka, pokud to umíte používat, vždy se to hodí.

Pomeranč je naopak jedním z nejvíce ceněných citrusových plodů pro své blahodárné vlastnosti pro tělo. Zejména je bohatý na vitamín C, ale také na hořčík a draslík. Je také antioxidantem, a proto je užitečný nejen v kuchyni, ale i pro zdraví. Ale nejen proto, že kůra je velmi užitečná.

oranžový

Ve skutečnosti si s pomerančovou kůrou můžete vytvořit čisticí prostředky na úklid domu a zcela přirozeným způsobem budete mít čisticí a parfémovaný produkt. Co ale spojení těchto dvou složek vytváří? Níže se podíváme, co můžete udělat kombinací pomeranče s jedlou sodou.

Pomeranč a jedlá soda: zde je to, co dělat

Kombinací pomeranče a jedlé sody, o jejichž vlastnostech jsme se přesvědčili v předchozím odstavci, budete moci mít opravdu super jasné světlomety aut. Tuto směs si můžete vyrobit během několika minut a nyní se společně podíváme, jak ji vyrobit konkrétně.

Používáme-li pouze tyto dva produkty, způsob, jakým je budeme používat, je velmi intuitivní. Ve skutečnosti bude stačit vzít pomeranč, rozpůlit ho a použít jako houbu, která vám pomůže vyčistit. Do misky dejte jedlou sodu a třete pomeranč, dokud ho nevsákne.

vyčistit světlomety auta

V tomto okamžiku s pomerančem pokrytým jedlou sodou jděte k autu a kruhovým způsobem ji potírejte o světlomety . Získáte jakýsi čistič, díky kterému budou vaše světlomety čisté a lesklé. S pár ingrediencemi, levně a snadno dostupnými, budete mít vyřešeno.

Poté můžete jít a odstranit směs pomeranče a jedlé sody čistým hadříkem. Uvidíte, že vaše světlomety nikdy nevypadaly tak čistě. Od této chvíle se již bez této metody čištění světlometů neobejdete a vyhnete se tak nákupu drahých chemikálií.