Věděli jste, že pomerančové kůry můžete namočit do alkoholu a využít je zcela novým způsobem? Pokud chcete zjistit, jak na to a jak je používat, přečtěte si celý náš článek.

Pomerančovou kůru lze použít a znovu použít různými způsoby. Veškerou citrusovou kůru lze recyklovat a získat tak dekorace, bylinkové čaje, ochucení pokrmů a mnoho dalšího. Zejména pokud citrusovou kůru ponoříte do vodky, získáte velmi voňavý pomerančový esenciální olej

Výhody pomerančové kůry

Pomerančová kůra má významné příznivé vlastnosti, proto by měla být vždy znovu použita. Toto jídlo, kromě toho, že velmi příjemně voní, je bohaté na tělu prospěšné esenciální oleje.

Slupky těchto citrusových plodů jsou bohaté na vitamín C a další vitamíny, takže jsou velmi užitečné pro podporu imunitního systému, jako antioxidant a ochranu před sezónním zlem.

Pomerančové kůry

Pomerančová kůra je platným spojencem proti žaludeční kyselině a v boji proti různým kardiovaskulárním onemocněním a cukrovce. Pomerančová kůra , která je bohatá na vlákninu, je také velmi užitečná pro pocit sytosti, pro podporu trávení a omezení cholesterolu. Pomerančovou kůru lze použít sušenou, nastrouhanou, rozdrobenou nebo na prášek.

Všechna použití pomerančové kůry

Citrusové kůry lze použít na různé přípravky. Citrusové slupky lze využít mnoha způsoby. Zde je několik způsobů, jak znovu použít pomerančovou kůru :

  • Slupky pomerančů lze použít k vytvoření kompostu, což je hnojivá směs, která se použije v půdě.
  • Řezáním kůry pomerančů je možné získat například vysoce vonné svíčky. Chcete-li to provést, jednoduše nakrájejte kůru z pomeranče, dobře odstraňte veškerou dužinu a dávejte pozor, abyste kůru nepoškodili. Poté stačí dovnitř vložit vosk na svíčku a knot a vytvořit kreativní svíčku.
  • Odstředěním pomerančové kůry je možné získat drenážní a relaxační směs.
  • Pomerančovou a citronovou kůru lze použít k výrobě přírodního prostředku na mytí nádobí. Tento pomerančový krém na mytí nádobí se vyrábí tak, že pomerančové kůry dáte do mixéru s vodou, poté přidáte bílý ocet a trochu jemné soli. Směs se poté promíchá a povaří, čímž se získá vonný krém na mytí nádobí.
  • Slupky pomerančů uchovávané v plastovém sáčku dávají život vynikajícímu a parfémovanému deodorantu na prádlo.
  • V kuchyni najde pomerančová kůra mnoho uplatnění, a to ve sladkých i slaných pokrmech.
pomerančové kůry

Pomerančová kůra v alkoholu: co dostanete

Chcete-li získat pomerančový esenciální olej , potřebujete pomeranče, vodku a sklenici se vzduchotěsným uzávěrem. Proces výroby esenciálního oleje doma je poměrně jednoduchý. Pomerančový esenciální olej je široce používán v aromaterapii pro své blahodárné vlastnosti.

Konkrétně pomerančový esenciální olej je užitečný pro své relaxační, diuretické, antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Zdá se, že esenciální olej z pomerančů účinně působí proti bolestem hlavy a úzkosti. První věc, kterou musíte udělat pro přípravu pomerančového esenciálního oleje, je získat pomerančovou kůru bez bílé vrstvy přítomné ve slupce.

Poté je třeba slupky vložit do sklenice, zalít vodkou nebo olivovým olejem a několik sekund míchat. V tuto chvíli by měly být uzavřeny a uloženy na chladném a tmavém místě asi týden.

pomeranče - citrusové plody

Po sedmi dnech nutných k dochucení směsi vodky a pomeranče je nutné získanou tekutinu přefiltrovat odstraněním všech slupek. Tekutina se umístí do lahviček, které se přikryjí látkou, aby se alkohol na několik dní odpařil. Nakonec se pomerančový esenciální olej uloží do uzavřené nádoby a použije se, kdykoli si to přejete.