Pokud jste si ještě nikdy nenatírali sáček čaje na okno, nyní je čas to udělat. To, co se děje, je neuvěřitelné.

Špinavá, potřísněná a zamlžená okna jsou noční můrou každého Dnes však odhalíme metodu, která zajistí, že vaše brýle budou vždy dokonalé: budou vypadat průhledně.

Jak nejlépe vyčistit okenní sklo

Pro co nejlepší čištění okenních skel se doporučuje odstranit prach a nečistoty z okenních rámů měkkým hadříkem nebo kartáčkem s měkkými štětinami. A poté brýle navlhčete teplou mýdlovou vodou. K čištění oken používejte měkký hadřík nebo houbu, aby na nich nezůstaly šmouhy nebo šmouhy.

umýt okna
 Opláchněte okna čistou vodou , abyste odstranili zbytky mýdla. Okna osušte hadříkem z mikrovlákna nebo papírovou utěrkou, aby na nich nebyly šmouhy nebo kapky vody. K odstranění odolných skvrn můžete použít speciální čistič skla nebo roztok vody a octa.

V případě obtížně přístupných oken existuje také mnoho specifických čističů skel a doplňků jako jsou nástavce na smetáky pro lepší čištění i těch nejvyšších okenních skel. Dále, aby okna vydržela déle čistá, je vhodné okna pravidelně čistit, i když se nezdají být nijak zvlášť špinavá. To pomůže odstranit prach a nečistoty dříve, než se nahromadí.

Použijte také čistič skla bez amoniaku , protože čpavek může poškodit těsnění oken a způsobit tvorbu skvrn. Vyvarujte se čištění oken, když je slunce horké, protože to může způsobit svatozář a šmouhy. Raději okna čistěte při slabém světle nebo během zamračeného dne.

K osušení oken použijte hadřík z mikrovlákna nebo papírový ručník, protože tyto látky nezanechávají žmolky ani šmouhy. K odstranění odolných skvrn použijte speciální čistič skla nebo roztok. Obecně lze říci, že dodržováním těchto kroků a používáním správných přípravků dosáhnete efektivního a dlouhodobého čištění okenních tabulí.

Protože byste do něj měli vetřít čajový sáček

Dnes vám nabízíme neuvěřitelné řešení, díky kterému budou vaše okna zářit. Chcete-li připravit čaj a použít jej jako čistič skla, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  1. V hrnci dejte vařit vodu.
  2. Zatímco se voda vaří, dejte do šálku nebo konvice 2-3 lžičky sypaného čaje.
  3. Jakmile se voda vaří, zalijte horkou vodou šálek nebo konvičku s čajem.
  4. Nechte 3-5 minut vyluhovat.
  5. Čaj vyjmeme z vody, nálev necháme chvíli vychladnout
  6. Nalijte čajový nálev do rozprašovače.
  7. Čajový nálev nastříkejte na sklenice a otřete je čistým hadříkem.
Okna
 V případě potřeby otřete okna čistým hadříkem , abyste odstranili případné zbytky skvrn. K tomuto účelu můžete použít jakýkoli druh čaje, ale černé čaje jsou zvláště účinné při odstraňování skvrn.