Proto byste i v zimních měsících měli prádlo vždy věšet venku. Nikdy byste nečekali důvod.

Pojďme společně zjistit důvody, proč nikdy nevěšet oblečení uvnitř domu, ani když je venku špatné počasí.

Jak prát prádlo v zimě

Sušení prádla venku v zimě může být složité. Naštěstí vám s tímto procesem pomohou tyto snadno implementovatelné tipy. Prvním tipem je prát prádlo častěji, zabráníte tím hromadění prádla, které je třeba vyprat, a umožní vám lépe uschnout prádlo na prací lince.

Při praní oděvů v zimě použijte cyklus odstřeďování v pračce, protože to pomůže odstranit z oděvů velké množství vody, než je pověsíte k sušení. Dalším trikem je zabalit oděv do ručníku, abyste se pokusili zbavit co nejvíce vody a vlhkosti.

Oblečte se v zimě

K tomu musíte rozprostřít suchý ručník a na jeden konec ručníku položit oděv, který chceme sušit. Poté jej musíte srolovat a vyvinout tlak, abyste odstranili veškerou vlhkost.
Nakonec při věšení oblečení venku otevřete všechny knoflíky a zipy na oblečení pro rychlejší sušení.

Nejdůležitější je však pověsit oblečení venku. Proč to dělat i v zimě podrobně vysvětlíme níže.

Proto je vždy věšte venku

Sušení oblečení venku během zimy může být pro většinu rodin, které čelí sněhu nebo dešti, obtížné. I když prádlo v zimě rychle neschne, doporučuje se, aby to tak bylo, zde je důvod.

Vlhkost vzduchu mimo domov hraje důležitou roli při sušení mokrého prádla, zejména v zimě Pokud prádlo pověsíte při teplotách pod bodem mrazu, voda v oblečení nejprve zmrzne a poté se odpaří, protože se led mění přímo na vodní páru.

Prádelna

Chladné teploty by vás proto neměly odradit od sušení prádla na balkóně nebo na zahradě. Naopak sušením uvnitř je prádlo obzvláště měkké a ručníky velmi savé. Ale pozor: prádlo nevyjímejte, dokud není úplně suché, a nevkládejte ho ještě zmrzlé, bude zase mokré.

Tím, že prádlo sušíte v zimě venku, zabráníte také tvorbě plísní v bytě či domě. Ve skutečnosti může plíseň uvnitř domova způsobit zdravotní problémy kvůli svým alergenem, toxinům a sporám. Alergeny mohou způsobit příznaky, jako je kýchání, slzení očí a potíže s dýcháním.

Toxiny plísní mohou způsobit podráždění kůže a dýchacích cest, stejně jako bolesti hlavy a další příznaky podobné chřipce. Kromě toho se spóry plísní mohou snadno šířit vzduchem a způsobit dýchací potíže, zejména u lidí s již existujícími dýchacími problémy.

V některých případech může dlouhodobé a opakované vystavení plísním také zvýšit riziko vážnějších zdravotních problémů, jako je astma a infekce dýchacích cest . Je důležité najít a odstranit plíseň z vašeho domova co nejdříve, abyste se vyhnuli zdravotním problémům.