Obsluha šicího stroje není práce pro každého, protože to rozhodně není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Buďte ale opatrní, protože s trochou cviku a radou můžete začít šít jako zkušené švadleny prakticky od nuly.

Zejména začátečníci se často setkávají s tím, že musí řešit běžný problém, jako je nit, která se přetrhne, a proto je nutí začít práci znovu, přičemž ztrácí spoustu času a trpělivosti.

Pak samozřejmě mohou nastat další překážky, důležitější či méně důležité problémy a nepříjemnosti, ale toto je nejčastější, na který žádná žena na světě nenajde snadno řešení.

Výměna vlákna, zde je návod, jak pochopit, proč se přerušuje

Pokud se po výměně nitě problém opakuje znovu a znovu, pak je čas pátrat po příčině, pokusit se okamžitě najít platnou odpověď a používat šicí stroj s menší úzkostí a panikou.

Příčin, které mohou být spouštěcím problémem přetržení nitě, může být mnoho, například problém může pocházet z navlékání nitě na stroji. Možná, že když jdete do vlákna, uděláte něco špatně, co ho ohrozí.

Z tohoto důvodu je lepší zkontrolovat, zda všechny průchody proběhly správně, a po každé fázi opatrně a pečlivě navléknout nit znovu. Pokud problém přetrvává, hledejte dál.

Levné dráty, tady je to, co by mohlo být spouštěčem

Případně to může být jednoduše kvůli nákupu, který se na první pohled mohl zdát výhodný kvůli nízké ceně, ale který se naopak ukázal jako skutečný všestranný neúspěch.

Jsou nitě, které jsou pohodlné s ohledem na velmi nízkou cenu, ale zároveň jsou nekvalitní, takže jakmile jsou navlečeny, přetrhnou se a práce je velmi dlouhá a namáhavá. Musíte pečlivě zvážit pro a proti.

I když se vám podaří dokončit práci, švy mohou být krátkodobé a vůbec ne odolné. Abyste se vyhnuli větším nepříjemnostem, je vhodné se nikde levně koupenou nití nezásobit, aniž byste produkt a potažmo materiál skutečně znali.

Místo toho je lepší nejprve vyzkoušet jeden, abyste se ujistili, že sedí, a poté přistoupit k nákupu ostatních. Jedině tak ušetříte.

Tupá jehla a jemná nit, to je co dělat

Pak další příčinou může být tupá jehla, možná nevhodná pro nit. Stává se například, že jehla je příliš tenká, a proto uřízne nit, která sama o sobě není pevná. V tomto případě se doporučuje před zahájením zkontrolovat, zda je v pořádku nebo zda praskl nebo není vložen do správného sedla, a poté začněte šicí stroj používat.

Jakkoli to zní triviálně, může to být příčina. Nakonec je vhodné zkontrolovat přihrádku na cívku, která musí být vždy čistá, nesmí v ní být prach ani nitě, které se při častém používání šicího stroje mají tendenci zachytávat právě tam. Cívku je potřeba čas od času oprášit, aby byla co nejčistší.

Nakonec musí být nitě taženy správným způsobem, proto nesmí být použité napětí příliš malé nebo příliš velké, jinak by se nit před spuštěním přetrhla.