V sanitární keramice se často tvoří rez, která zpochybňuje čistotu a hygienu koupelny, přestože se o ni neustále staráme. To je velmi nepříjemné, zvláště pokud je v domácnosti věnována zvláštní pozornost hygieně a čistotě.

Dobře víme, že koupelna je nejšpinavější místností v celém domě, zvláště pokud ji používá mnoho lidí. V tomto případě dokonce sanitární zařízení myjeme i několikrát denně, abychom je udrželi v maximální hygieně a čistotě.

I přes tolik péče o tuto místnost se stává, že se z ničeho nic objevují ošklivé skvrny od rzi, které se objevují uvnitř toalety, na pantech záchodových sedátek, na hranách kohoutků, včetně těch u dřezu a bidetu nebo sprchy. Nic problematičtějšího zvláště v přítomnosti dětí, které mají ve zvyku všude strkat ruce.

Účinné prostředky na čištění sanitární keramiky a odstraňování rzi existují, jen je třeba s nimi experimentovat

Každý ze všech těchto důvodů neustále hledá nejúčinnější prostředky k odstranění skvrn od rzi během několika minut, případně se vyhýbá používání agresivních chemických přípravků , které jsou škodlivé pro vaše zdraví a které mohou zničit i samotný sanitární materiál. dlouhý běh..

Málokdo jistě ví, že kyselina citronová, která je velmi podobná octu, kterým si oblékáme saláty, má báječnou sílu proti vodnímu kameni, která nejenže umožňuje co nejlepší čištění sanitární keramiky, ale také osvobozuje spotřebiče jako např. jako u myčky nádobí a pračky od vodního kamene , který se obtížně rozpouští jiným přípravkem.

Jak rozpustit skvrnu od rzi pouze pomocí kyseliny citrónové

Chcete-li odstranit rezavou skvrnu , která se tvoří na sanitární keramikě, nalijte 150 gramů kyseliny citrónové do litru horké vody. V tuto chvíli vše dobře promíchejte, aby se roztok rozpustil a dobře promíchejte.

Nalije se přímo na části postižené výskytem rzi a nechá se působit minimálně dvě hodiny. Jakmile uplyne uvedená doba, vezměte hrubou houbu, ale ne příliš, abyste nepoškrábali sanitární zařízení, pomalu a lehce ji otřete a poté pomalu opláchněte horkou vodou.

Za pár sekund bude koupelnová sanita opět jako nová, zvláště pokud uvnitř toalety použijete kyselinu citronovou, můžete odstranit i vodní kámen díky fantastickým vlastnostem přípravku, které mnozí podceňují.

Rozpusťte vápenec z toalety kyselinou citronovou, zde jsou kroky, které je třeba dodržet, abyste se vyvarovali chyb a získali fantastické výsledky

V průběhu času se uvnitř toalety určitým způsobem vytvářejí žluté halo, které pak vedou ke vzniku zápachu a plísní. K odstranění těchto skvrn lze použít mnoho přípravků , ale ten, který se skvěle hodí, je i v tomto případě kyselina citrónová.

K tomu se připraví zázračný roztok, tvořený 150 g kyseliny citrónové, rozmíchá se v litru vody, přelije se do odpařovače, nastříká se přímo na svatozáře a vydatně na vápenec a je to.

V tuto chvíli se nechává působit pár hodin, je vhodné nechat působit celou noc, protože je to okamžik dne, kdy je koupelna využívána mnohem méně. Čím déle zůstane kyselina citronová v kontaktu se sanitární keramikou , tím lepší budou výsledky.

Takže po hodinách jdete drhnout okraj záchodové mísy pomocí záchodové štětky, okamžitě uvidíte, že skvrna zmizela. V tuto chvíli stačí opláchnout vodou spláchnutím záchodu a je to.