Neuvěřitelné řešení vyrobené přímo u vás doma, které vám umožní klíčit semena opravdu rychle s několika kapkami.

Stačí pár kapek a i vy můžete získat starší semena, aby rychle vyklíčila. Ingredience na jeho výrobu už máte doma.

Jak klíčit stará semena

Chcete-li vyklíčit stará semena , musíte provést několik konkrétních kroků, abyste zvýšili své šance na úspěch. V první řadě je nutné vybírat pouze semínka, která vypadají neporušená a nepoškozená. Vyhoďte všechny, které jsou shnilé nebo příliš staré.

Semínka namočte asi na 24 hodin do vody. Semena, která se potápějí, jsou pravděpodobně stále dobrá, zatímco ta, která plavou, by měla být vyřazena. Použijte nádobu na sazenice, jako je hliněný hrnec nebo květináč s drenážními otvory. Naplňte ji vhodným substrátem pro klíčení, jako je mokrá rašelina nebo směs semen.

Semena zasaďte do květináče podle pokynů pro hloubku výsadby. Udržujte substrát vlhký a udržujte správnou teplotu pro klíčení. Většina rostlin vyžaduje teplotu mezi 20 a 25 stupni Celsia.

Rostlina

Nádobu umístěte na místo se světlem, ale ne přímo vystavené slunci. Klíčení může trvat od několika dnů do několika týdnů, takže je důležité být trpělivý a sledovat růst semen.

Mějte na paměti, že stará semena budou mít nižší klíčivost než čerstvá semena, takže možná budete muset zasít více semen, než byste normálně měli, abyste získali dostatek sazenic. Některé rostliny se také obtížněji klíčí než jiné, takže je důležité řídit se specifickými pokyny pro každý typ semen.

Definitivní recept, stačí jen 3 kapky

Dnes vám nabízíme řešení, jak nechat vyklíčit stará semena. Použijeme aloe vera , rostlinu s mnoha prospěšnými vlastnostmi pro pokožku a zdraví obecně. Ale kromě toho lze aloe vera použít také k tomu, aby pomohla semenům klíčit.

Chcete-li naklíčit semena s aloe vera, musíte nejprve smíchat několik listů aloe vera s vodou, abyste získali tekutou směs. Poté do této směsi ponořte papírový kapesník a vložte jej do nádoby se semínky. Nádobu pevně uzavřete a semena nechte chvíli klíčit.

Směs aloe vera a vody bude působit jako pučící činidlo pro semena a pomůže jim klíčit rychleji a efektivněji než tradiční metody. Jakmile semena vyklíčí, můžete je přesadit do květináčů nebo zahrad k růstu.

Aloe vera, stačí pár kapek

Navíc je aloe vera vynikajícím zdrojem živin pro klíčící semena , pomáhá posilovat kořeny a růst rostlin.

Je však důležité si uvědomit, že pro tento účel byste měli používat pouze čerstvé listy aloe vera a nepoužívat komerční produkty z aloe vera, protože mohou obsahovat konzervační látky a další přísady, které mohou být škodlivé pro vaše semena a rostoucí rostliny.