Skvrny od horkého lepidla jsou trápením všech žen, které milují kutily a odpoledne se baví roztomilými a zábavnými kutilskými pracemi, které však jako všechno mohou skrývat ne nepodstatná úskalí.

Horké lepidlo se používá na lepení kartonu, látek, dřeva , je to velmi užitečné, protože pistoli nabijete vložením tyčinky tuhého lepidla, které stojí velmi málo, poté nahřejete a použijete na povrchy, na které chcete útočit.

Ke ztuhnutí potřebuje velmi málo času, takže bez problémů rychle lepí materiály všeho druhu.

Jediný problém je v tom, že jde o lepidlo, které taje při vysoké teplotě, při jeho použití si můžete potřísnit oblečení, aniž byste si to uvědomovali, poté se divíte, že rozhodně není nejlepší. V tuto chvíli si někdo klade otázku, jak lze odstranit skvrny od horkého lepidla z oblečení, aniž byste utratili kdoví kolik peněz a aniž byste se museli nutně obracet na profesionály v oblasti čištění.

DIY, jak řešit malé problémy

Není absolutně nutné vzdávat se domácích domácích kutilů nebo ručních prací ze strachu ze skvrn od horkého lepidla na oblečení nebo površích. Stačí si vyhrnout rukávy a jít hledat ty nejjednodušší a nejlevnější prostředky k vyřešení problému.

První věcí, které je třeba se vyhnout, je tření znečištěného místa, pokud je lepidlo čerstvé, protože i když máte pocit, že se vám podařilo odstranit stopy horkého lepidla, ve skutečnosti je pouze necháte proniknout hluboko do vláken, takže se stanou nemožné odstranit.

Místo toho se doporučuje nechat lepidlo zaschnout a poté jednat a skvrnu odstranit. Prostředky, jak se zbavit lepidla, jsou různé, některé jsou dobré pouze pro odolné oděvy, zatímco jiné jsou perfektní pro všechny situace a pro všechny materiály.

Jak odstranit horké lepidlo z tkanin

Pokud je tkanina trička potřísněného lepidlem jemná, je lepší kontaktovat odborníky, aby se ještě více nepoškodilo. Alternativně lze použít denaturovaný líh, který přeruší spoje bez námahy odstraněním lepidla. V každém případě je vhodné použít alkohol nejprve na malou skrytou část a poté pokračovat na všechny ostatní.

Vatový tampon je třeba lehce navlhčit alkoholem, v pořádku je i měkký hadřík. Poté pomalu rozetřete skvrnu jdoucí z vnějšku do středu a dokud je látka mokrá, zvednete lepidlo nehty. Tímto způsobem bude možné vše odstranit bez zanechání sebemenší stopy produktu.

Skvrny od horkého lepidla z oblečení odstraňte acetonem nebo žehličkou

Alternativně zasahuje aceton, který odstraňuje i napadené skvrny, je perfektní pro mnoho tkanin, kromě syntetických oděvů, jako je polyester. Takže namočíte vatový tampon do acetonu, rozetřete ho na skvrnu, pak vezmete čistý , suchý hadřík a natřete lepidlo, které se přenese přímo na hadřík, aniž byste museli ztrácet čas škrábáním.

Nakonec se oděv vloží do pračky a vypere se při maximální teplotě povolené typem tkaniny, která je obecně napsána přímo na štítku oděvu.

Konečně je zde dokonalé řešení pro kutily, rychlé, bezpečné a 100% ekonomické. Jde o použití žehličky, listu papíru nebo bavlněné látky. Vezměte potřísněný oděv, položte jej na žehlicí prkno tak, aby skvrna směřovala nahoru. 

Položí se na papír nebo látku, položí na ně žehličku na maximální teplotu a nakonec 15 sekund pomalu tře. Tímto způsobem se lepidlo pomalu roztaví a poté se přilepí na položenou látku nebo na scottex. Lepidlo bude pryč, nakonec pokračujeme s praním v pračce a je to.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet kterýkoli prostředek, vždy se doporučuje nejprve jej vyzkoušet na nenápadném místě, aby nedošlo k poškození jakéhokoli druhu.