Všichni máme doma ručníky, které vlastně neumíme použít a které následně vyhazujeme do koše, abychom v domě nevytvářeli chaos a zmatek tím, že si necháme něco, co bychom pravděpodobně nikdy nemohli použít jiným způsobem. .

 Mnozí používají staré ručníky jako koberec, nebo jako utěrku na čištění , na okna a tak dále, ve skutečnosti nevědí, že s těmito starými ručníky si můžete doma vytvořit velmi užitečné alternativní předměty a někdy i docela roztomilé a další .

Pověšené staré ručníky vás mohou znepříjemnit, pokud máte doma hosty, zatímco když s nimi uděláte něco jiného, ​​výstředního a zábavného, ​​můžete udělat i krásný dojem. Tady je to, o čem mluvíme.

Co dělat se starými rozbitými nebo vybledlými ručníky

První věc, kterou musíte udělat, je vzít dva staré ručníky a položit je na sebe poté, co je složíte napůl. Potom vezměte měřicí pásku a označte bod na základně ve vzdálenosti 25 cm, bod diagonálně nahoru ve vzdálenosti 21 cm a další bod nahoře ve vzdálenosti 8 cm. Tyto tři body se spojí a poté se ručník rozstříhá a vytvoří na boku tvar poloviny trička.

Každý díl je šitý, možná střídání barev, vyjde mi moc pěkné a barevné froté tričko, na které se dají aplikovat lemy, tkaničky a tak, aby to bylo ještě krásnější a originálnější.

 

Kdo je šikovný s jehlou a nití, dokáže vytvořit osobitý, elegantní, originální, nápaditý límec, jinak to může být tak jednoduché, jak to je. Výsledkem je něco velmi nápaditého a uspokojivého, zvláště pokud uvážíte, že jinak by tyto ručníky skončily v koši nebo zapomenuty v kdoví jaké zásuvce

Alternativní a funkční nápady vhodné pro každého

Alternativně můžete pomocí starých ručníků nebo plážových ručníků vytvořit držáky na zubní kartáčky, které můžete pověsit na zeď v koupelně, do kapes můžete umístit cokoli, od elektrického zubního kartáčku po normální, zubní pastu, zubní protézy atd . vše chráněno před choroboplodnými zárodky a bakteriemi.

 Totéž se může stát velmi užitečnými podložkami do sprchy, protože absorbují vodu, která vytéká při praní, mnohem lépe a mnohem více než běžné koberce. Nebo pokud máte volný čas, můžete si vyrobit krásnou a originální kabelku na zip, do které uložíte vše, co potřebujete, a chcete je mít kdykoli po ruce.

Tyto pohodlné kapsičky se dají vložit i dovnitř tašky, aby šly ven, aby nezůstaly rozházené make-upy, které by při otevření vytvořily pěkný nepořádek.

Tisíc originálních a zábavných nápadů vhodných pro každého

Na závěr, se starými ručníky si můžete vyrobit i bryndáčky pro nejmenší, které lze ozdobit krásnými a originálními výšivkami nebo ad hoc dekoracemi.

 

Plážové osušky, které jsou mnohem větší a tlustší, se mohou stát koberci ve všech ohledech, do jakékoli místnosti, od kuchyně po koupelnu nebo dokonce obývák, možná si vyberete ty rafinovanější. Stačí udělat lem a výšivku a máte hotovo. Vrátíme-li se k těm nejmenším, pokud jsou nakrájeny na proužky, mohou se stát základem pro přebalování miminek nebo rukavic k drhnutí ve sprše.