Zde prozradíme, jak vytvořit tekuté mýdlo na ruce pouze ze 3 složek. Už nebudete zbytečně utrácet své peníze.

Níže je úžasný recept, který zajistí, že už nikdy neutratíte své vzácné peníze za mýdlo na ruce .

Tekuté mýdlo na ruce, protože je nezbytné

Pro někoho to vypadá jako samozřejmá každodenní praxe, ale není. Je důležité zopakovat, jak zásadní je mytí rukou tekutým mýdlem .

Musíte si umýt ruce tekutým mýdlem, protože pomáhá odstranit všechny potenciálně škodlivé látky přítomné na kůži. Mýdlo funguje tak, že odstraňuje mastnotu a špínu, které drží bakterie na pokožce, což umožňuje její smytí vodou.

Mýdlo má navíc chemické složení, které ničí bakterie a viry, čímž pomáhá předcházet přenosu nemocí.

Tekuté mýdlo na ruce

Kromě toho je mytí rukou tekutým mýdlem zvláště důležité v určitých situacích, například když jste byli v kontaktu s nemocnými lidmi nebo potenciálně kontaminovanými povrchy , před jídlem nebo přípravou jídla, po použití koupelny a v jiných situacích, kdy chcete vyhnout se přenosu choroboplodných zárodků.

Je důležité zdůraznit, že mytí rukou musí být prováděno po dobu alespoň 20 sekund , aby bylo zajištěno účinné odstranění bakterií.

Recept na domácí přípravu pouze ze 3 surovin

K výrobě tekutého mýdla na ruce z pouhých tří ingrediencí budete potřebovat:

  • 100 gramů tuhého mýdla (můžete použít neutrální mýdlo nebo jiné dle vlastního výběru)
  • 1 litr horké vody
  • 2 lžičky jedlé sody

A teď je postup:

Ve velkém hrnci rozpusťte tuhé mýdlo v horké vodě a přitom udržujte nízkou teplotu. Často míchejte, dokud se mýdlo úplně nerozpustí.

Odstraňte hrnec z ohně a přidejte jedlou sodu do mýdlové směsi a dobře promíchejte, dokud se jedlá soda úplně nerozpustí.

Tekuté mýdlo na ruceNalijte směs tekutého mýdla do nádoby dle vašeho výběru a před použitím ji nechte zcela vychladnout.

Pokud chcete tekutému mýdlu dodat vůni, můžete do mýdlové směsi před nalitím do nádobky přidat pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru.

Tuhé mýdlo použité v tomto receptu je účinným čisticím prostředkem pro odstranění nečistot, mastnoty a bakterií z vašich rukou. Je také zdrojem hydratačních tuků, které pomáhají udržovat pokožku jemnou a hladkou.

Teplá voda použitá k rozpuštění tuhého mýdla pomáhá otevřít póry pokožky a odstranit nečistoty, zanechává pokožku čistou a svěží.

Jedlá soda je známá svými exfoliačními vlastnostmi, které pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a zanechávají pokožku hladší a hladší. Kromě toho má jedlá soda také antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci předcházet infekcím kůže a pomáhají udržovat vaše ruce čisté a hygienické. Má také neutrální pH, takže pokožku nadměrně nevysušuje, takže je vhodný i pro citlivou pleť.