Pokud vám někdo řekne, že dal cibuli do záchodu, nedívejte se na zděšenou osobu. Má k tomu dobré důvody a v následujícím článku vám prozradíme, proč to dělá.

Čištění toalety vyžaduje naši pozornost na denní bázi, je to místo, kde je třeba bojovat s přítomností bakterií a choroboplodných zárodků.

Čištění a dezinfekce toalet

Stačí se podívat na regály supermarketů v oddělení pracích prostředků, abyste viděli, jak velký důraz je kladen na čištění a dezinfekci záchodové mísy.

Pojem hygiena souvisí s čistotou a úbytkem choroboplodných zárodků, proto když hledáme komerční čisticí prostředky, hledáme především ty s dezinfekčními vlastnostmi.

Po pandemii COVID-19 byla také zvýšena hlavní preventivní opatření doporučená pro prevenci infekcí.

Voda aperto

Odstranění špíny nebo nečistot z povrchu, zejména z toalety, mechanickým působením nebo chemickým působením čisticích prostředků nám umožňuje zaručit likvidaci nebo redukci škodlivých mikroorganismů jako jsou: viry, bakterie, plísně atd.

Bakterie

Dezinfekční prostředky nebo detergenty jsou obvykle prezentovány způsobem, který dává spotřebiteli očekávání, že výrobek pomáhá chránit veřejné zdraví prostřednictvím kontroly škodlivých organismů.

Někdo našel v aplikaci cibule na toaletu zelené řešení odvěkého problému čištění a hygieny toalet. Podívejme se, jak se využívají vlastnosti této jedlé cibule.

Protože tolik lidí spláchne cibuli do odpadu

Z cibule, kromě toho, že má užitek z potravinového hlediska, můžeme získat nečekaný užitek. Potřebujeme pouze středně velkou cibuli a trochu jedlé sody.

Před začátkem sundáme z cibule vnější suchou část, brání nám v další práci.

červená cibule

Poté pokračujte tak, že cibuli nakrájíte na poloviny a poté nakrájíme na malé kousky. Vzhledem k tomu, že cibule vyvolává slzy, můžeme k překonání této nepříjemnosti nosit brýle.

Nyní vložte kousky cibule do malého mixéru, do kterého přidáme jedlou sodu (asi polévkovou lžíci) spolu s trochou vody, aby se cibulka tiše rozmixovala.

Nyní má cibule jinou podobu, vypadá jako hustá pasta, která se vloží do malého hadříku, aby se v misce „vymačkala “, aby se vytáhl veškerý tekutý obsah.

Tímto způsobem získáme super silný čisticí roztok, schopný nejen odstranit skvrny, ale také sterilizovat a dezinfikovat naši záchodovou mísu.

Allicina nel voda

Děje se tak proto, že cibule obsahuje také důležitou baktericidní složku: allicin, který má antibakteriální, antivirovou a protiplísňovou aktivitu.

Ne každý ví, že podle některých směrodatných laboratorních studií je ve vaší záchodové míse 100 000 bakterií . Rozhodně ne příjemný pocit, myslet si, že ve chvíli, kdy se chystáme dřepnout si na záchod, „ nás čeká toto množství nevítaných hostů“.

Proto je bezpodmínečně nutné toaletu pravidelně sterilizovat a dezinfikovat, avšak bez použití nadměrně škodlivých chemických látek pro životní prostředí.

Nyní se právě získaná tekutina nalije do toaletní vody a pomocí speciálního kartáčku se přejede po celém kelímku a nakonec se toaleta spláchne.

Tak tahle cibule vymačkaná s jedlou sodou čistí a dezinfikuje naši koupelnu.

Čištění WC

Pokud nemáme malý mixér, kde můžeme cibuli spolu s jedlou sodou zredukovat na kaši, můžeme ještě použít cibuli.

Ingredience bude stačit vložit do misky, poté přidat teplou vodu a nechat půl hodiny máčet. Budeme mít stejný efekt a přírodní metodou.