Pokud jsou vaše ručníky potřísněné, ani nepřemýšlejte o jejich vyhození. Raději je znovu použijte tímto opravdu snadným způsobem.

 Nikdy nevyhazujte potřísněné ručníky , protože je můžete snadno znovu použít. Mezitím si však vysvětlíme, jak zabránit jejich ušpinění. Musíte věnovat pozornost několika jednoduchým krokům.

Jak zabránit znečištění ručníků

Aby se vaše ručníky nezašpinily, můžete udělat několik věcí . Nejprve postupujte podle pokynů pro praní na štítku ručníku. Některé látky vyžadují studené praní nebo nízkou teplotu, jiné lze prát při vyšší teplotě.

Při praní ubrusů nepřeplňujte pračku: může to způsobit vrásky a skvrny. Používejte prací prostředky a aviváže vhodné pro daný typ tkaniny ručníku a řiďte se pokyny, jaké množství použít.

Ručníky
 

Nenechávejte ručníky před praním příliš dlouho mokré , protože skvrny se mohou obtížněji odstranit. Pokud si všimnete skvrny na ručníku, okamžitě ji ošetřete čističem ručníků nebo roztokem vody a bílého octa.

Vyvarujte se míchání ručníků různých barev při praní, protože tmavší barvy mohou vyblednout nebo ušpinit světlejší ručníky. Dávejte pozor, abyste ručníky při praní nebo sušení příliš nedrhli, mohlo by dojít k pomačkání a tvorbě skvrn.

Při dodržování těchto tipů by vaše ručníky měly zůstat v dobrém stavu po dlouhou dobu a neměly by se snadno ušpinit. Pokud je však již příliš pozdě, zde vysvětlíme, jak je recyklovat místo vyhazování.

Zde je návod, jak je recyklovat: Nikdy je nevyhazujte

Opětovné použití potřísněných ručníků k výrobě pohodlných domácích pantoflí je kreativní a udržitelný nápad. Místo vyhazování je můžete proměnit v nový a užitečný bytový doplněk. Vše, co potřebujete, je šicí stroj a trochu času.

Chcete-li začít, vyberte znečištěné ručníky, které chcete použít pro své pantofle. Ujistěte se, že jsou stále v dobrém stavu a nejsou příliš opotřebované. Poté nakreslete model pantofle na papír s ohledem na rozměry vaší nohy.

Poté položte šablonu na ručník a vystřihněte požadovaný tvar, přičemž ponechte švový přídavek asi 1 cm. Opakujte operaci také pro další pantofle. Jakmile vystřihnete tvary papučí, je čas na šití. Začněte šitím stran pantofle a nechte otvor pro vložení podrážky. Pokud chcete, můžete použít šicí stroj nebo ruční steh.

Bačkory
 

Na podrážku můžete také použít starou podložku nebo kus pěnové gumy. Odřízněte kus podešve požadované velikosti a vložte jej do otvoru, který zůstal v předchozím kroku. Přišijte podrážku na místo a zavřete otvor. Opakujte pro další pantofle a vaše práce je hotová!

Výsledné pantofle jsou pohodlné a teplé, ideální na procházky po domě v zimě. Navíc opětovné použití potřísněných ručníků tímto způsobem je skvělý způsob, jak snížit množství odpadu a pomoci životnímu prostředí.