Věděli jste, že hodit 4 lžičky jedlé sody do dřezu řeší obrovský problém? Podívejme se, v čem je problém, což vám umožní ušetřit náklady na odborníka!

 Občas se stane, že máte problémy s odtokem dřezu a když k nim dojde, nezbývá nic jiného než zavolat instalatéra. Náklady na tohoto profesionála jsou velmi vysoké ai provedení maličkosti si žádá spoustu peněz.

Naštěstí existují účinné přírodní prostředky, které můžete použít, abyste mu nezavolali, a ušetříte tak spoustu peněz. Řeč je konkrétně o jedné složce, kterou je jedlá soda , vynikající pro řešení problému ucpaných odtoků.

K dosažení požadovaného efektu stačí pouhé 4 lžičky . Odtok dřezu bude zdarma a plně funkční a vy ušetříte spoustu peněz. Pojďme zjistit, jak jej použít k odblokování odtoku dřezu.

Hydrogenuhličitan sodný
 

Vlastnosti hydrogenuhličitanu sodného

Možná tomu nebudete věřit, ale k vyčištění odtoku dřezu je potřeba malé množství jedlé sody. Tuto surovinu snadno najdete v kuchyni, je levná a za nákup moc neutratíte.

Vzhledem k nízkým nákladům jej můžete mít vždy po ruce, abyste jej mohli použít pro čištění domácnosti a pro odpadní potrubí. Díky jeho neuvěřitelným vlastnostem získáte vynikající výsledek a nepoškodíte dýmky, jako se to stává u produktů, které najdete v supermarketu a které jsou často velmi agresivní.

Účinek bikarbonátu proti vodnímu kameni je mimořádně účinný pro čištění odtoků a řešení ucpání, které se může objevit v kuchyňském dřezu, koupelnovém dřezu a dokonce i v odtoku toalety.

Jedlá soda ve dřezu
 Se 4 lžičkami jedlé sody vyčistěte odtok

Dobrou zprávou je, že pouhé čtyři čajové lžičky jedlé sody postačí k vyčištění dřezu. Abrazivní a odvápňovací vlastnosti jedlé sody mohou překonat jakékoli ucpání. První věc, kterou musíte před použitím udělat, je dobře vyprázdnit odtok a poté pokračovat naléváním bikarbonátu.

Jakmile se odtok vyčistí, vezměte 4 lžičky této přírodní ingredience a nalijte je do odtoku, takže skončí na dně. Poté přidejte vroucí vodu a počkejte, až udělá svou práci, jakmile se setká s hydrogenuhličitanem.

Tento systém je ideální pro čištění odtoků, které se mohou ucpat vlasy, zbytky jídla, zbytky pracích prostředků a mnoho dalšího. Provádějte tuto kúru jednou týdně, abyste předešli zablokování. Pokud jsou trubky vyrobeny z PVC, vyvarujte se příliš častému nalévání vařící vody, protože byste ji mohli poškodit.

Hydrogenuhličitan sodný
 Další způsoby použití jedlé sody

Existují další účinné způsoby, jak uvolnit ucpaný odtok dřezu, když se ucpe, což je použití jedlé sody s několika dalšími přísadami. Jsou to:

Jedlá soda a sůl – do ucpaného odtoku nasypte jedlou sodu a hrubou sůl, nechte směs působit přes noc, poté zalijte 1 litrem vroucí vody, aby se trubky propláchly.

Jedlá soda a bílý ocet – Dalším rychlým způsobem, jak vyčistit odtoky, je nalít šálek bílého octa do koupelny nebo kuchyňského dřezu. Poté nalijte vařící vodu, což je základní prvek pro vyčištění stěn potrubí od nejodolnějších inkrustací. Tímto způsobem také zmizí nepříjemné pachy. S tímto prostředkem můžete také uvolnit ucpaný odtok vany, když se ucpe.

Jedlá soda a citron – kombinace jedlé sody a citronu je mimořádně účinná i na čištění kuchyňského odpadu. Do odtoku dřezu nasypte půl hrnku jedlé sody, přidejte půl sklenice citronové šťávy, zazátkujte odtok a nechte směs dvě hodiny působit. Po uplynutí času spusťte horkou vodu do odpadu, aby se všechny usazeniny rozmělnily. I padouši odejdou a pokoj bude voňavější!