Umýt kamna a udržet je v lesku je cílem každé hospodyňky na světě, která by chtěla mít dům vždy dokonale uklizený, záviděníhodně čistý, aby mohla v kteroukoli denní dobu hostit přátele a příbuzné a nikdy se nepokusila o hanbu.

Bohužel dosažení tohoto výsledku je obtížné, ale ne nemožné. Je potřeba mít trpělivost a pokus za pokusem, kamna a dům obecně jsou prakticky jako nové. 

K čištění kamen se většinou používají přípravky zakoupené v supermarketu nebo v domácí péči, které však materiál často ničí, protože jsou příliš agresivní, například ho otupují. V tomto případě pak zbývá udělat velmi málo, protože návrat zpět je nemožný.

V jiných případech pak poškozují i ​​ruce, takže zvláště pokud máte jemnou pokožku, musíte být opatrní a používat rukavice. Bez ohledu na skutečnost, že stojí hodně a ne každý si může dovolit nákup.

Čištění kamen byla vždy noční můra, zde je návod, jak to napravit

V každém případě je čištění sporáku skutečná noční můra, protože ať už použijete cokoliv, nikdy je nevyčistíte pořádně, takže budou lesklá, lesklá a voňavá.

Buďte opatrní, protože existují triky, které vám umožní eliminovat nečistoty, prach a cákance a přitom leštit varnou desku bez stresu a bez utrácení kdoví kolik peněz. Stačí je znát a problém je jednou provždy vyřešen.

Hořáky a rozšiřovače plamenů, zde je první způsob, jak je zbavit vodního kamene

První věc, kterou musíte udělat, je věnovat se hořákům a rozdělovačům plamenů, které vyžadují mnohem více času a úsilí. K tomu stačí dát dohromady sklenici vody a 3 bílého vinného octa. Obě ingredience se svaří a poté se vypnou a nechají se alespoň 5 minut máčet .

Poté se vyjmou, opláchnou a dobře umyjí mýdlovou houbou, po dokončení budou dokonalé. Případně je lze také ponořit do vroucí vody s přídavkem prostředku na mytí nádobí, po opláchnutí budou opět jako nové. Poté přejdeme do druhé fáze, a to čištění varné desky.

Vyčistěte sporáky domácím zázračným roztokem

K čištění kamen je potřeba saponát na podlahy, do kterého se přidá soda (na 150 ml saponátu stačí polévková lžíce), dále 3 lžíce bílého vinného octa, směs se zatočí a nalije do rozprašovače se kterým jdeš smáčet kamna. Poté se přípravek nechá několik minut působit, aby se nečistoty rozpustily.

Vařič je pokryt filmem, který pomalu rozpouští mastnotu, tuk a všechny nečistoty nahromaděné při přípravě prvního a druhého chodu. Po uplynutí stanovené doby odstraňte fólii a vše otřete houbou.

Nakonec se složí voda a ocet, vezme se další hadřík, namočí se do roztoku a protáhne se přes sporák, aby se odstranilo mýdlo a zbývající nečistoty. Nakonec vždy osušte měkkým, evidentně suchým hadříkem a sporák bude dokonalý.

Stejné řešení lze použít k čištění rozprašovačů a roštů sporáku, na které pokládáme hrnce. Po dokončení budou také vypadat jako nové s minimálním úsilím a bez smrtelných nákladů.