Vyšívání hedvábnými stuhami je staré a složité umění, které spočívá v použití hedvábných stuh k vytvoření vzoru nebo motivu na látce.

 Hedvábné stuhy jsou našity ručně na podložku, jako je látka, pomocí jehly a nitě, ale u konkrétní techniky to trvá pouhých 5 minut a výšivka je hotová, v tomto článku zjistíme, o jakou techniku ​​se jedná.

Vyšívejte hedvábnými stuhami

Hedvábné stuhy lze ručně přišít na podklad, jako je látka, pomocí jehly a nitě.

Chcete-li začít s vyšíváním hedvábnými stuhami, je důležité vybrat vhodnou látku, jako je bavlna, hedvábí nebo len, a nakreslit na ni vzor. K obkreslení vzoru na látku můžete použít tužku nebo křídu .

Vyšívejte hedvábnými stuhami
 Poté můžete začít šít stuhy na základě šablony pomocí jehly a nitě. Existuje mnoho různých typů vyšívacích stehů s hedvábnými stuhami.

Každý z těchto stehů vytváří jedinečný efekt a nabízí obrovskou škálu kreativních možností.

Vyšívání hedvábnými stuhami je umění, které vyžaduje čas, trpělivost a hodně cviku.   Na druhou stranu, jakmile získáte potřebné dovednosti, lze vytvořit širokou škálu děl, od ubrusů přes tašky až po polštáře a šaty.

Pro milovníky šití a kreativity je však možné díky určité technice vytvářet vlastní výšivky zkrácením času.

Technika strojového vyšívání hedvábnou nití

Existuje způsob, jak zkrátit časy vyšívání pomocí hedvábných stuh, spočívá v ” povolení šroubu, kterým se nastavuje napětí spodní nitě v pouzdru cívky “.

Později k navlékání hedvábné nitě do cívky budeme potřebovat jehlu s velkým očkem, jednu z těch, které nevyžadují průhlednost navlékače a které jsou dobře viditelné i bez lupy .

Zde, jakmile je hedvábná stuha umístěna v člunku, jako normální nit, můžeme se rozhodnout ji navinout ručně, ale ještě lépe ji navinout elektricky pomocí šicího stroje, jako když se to dělá s normální nití.

Nůžky a hedvábné stuhy
 Jen se budeme muset postarat o to, abychom ho pořádně srolovali, k tomu ho stačí protáhnout mezi prsty. Jakmile je cívka na svém místě , hedvábná stuha je připravena k přenesení na látku.

Touto technikou lze vyrobit četné výšivky s hedvábnými stuhami různých barev. Abychom dodrželi zvolený design, stačí jej nakreslit na vnitřní stranu látky a poté následovat šicím strojem.

Vyšívejte šicím strojem
 

Také touto metodou můžeme snadno měnit barvy a dělat kresby bohaté na detaily.

Díky této technice nemusíme kupovat drahý šicí stroj, vlastně tak máme možnost vytvářet ozdoby a motivy na látky pomocí výšivky, zdobit oděvy, bytové prádlo, bytové látky a mnoho dalšího .