I když to stejně děláme, jsou věci, které bychom do myčky nikdy dávat neměli, ostré nože jsou jednou z nich, ale nejsou jediné.

Myčka

Skvělé vynálezy usnadňují život, jako je myčka nádobí, zařízení, které může být velmi užitečné a má dlouhou životnost, ale často se plní nesprávně. Pojďme zjistit, co by se mělo mýt ručně, aby se nám nádobí nepoškodilo.

Věci, které byste nikdy neměli dávat do myčky nádobí

Díky pokroku v technologii trávíme stále méně času domácími pracemi a stále více si užíváme volný čas.

Možná si myslíte, že přesně víte, jak jej používat, ale mytí nádobí nestačí k tomu, aby bylo v dobrém stavu. Faktory, jako je nádobí, které se v ní dá umýt, také hrají zásadní roli v její odolnosti a životnosti předmětů, které čistíme.

Ve vaší kuchyni jsou věci, které byste měli zakázat z myčky, abyste je nepoškodili, a jak je podle odborníků nejlépe vyčistit.

Sada kuchyňských nožů
  • Ostré nože

Nože mimo jiné nikdy nedávejte do myčky, protože horká voda a agresivní prostředky mycích prostředků poškozují čepel nože. Pokud je čistíme v myčce nádobí, mohou se vlivem vysokých teplot dosahovaných spotřebičem ztupit .

Kromě toho může dojít k poškození rukojeti, pokud je vyrobena ze dřeva nebo plastu, který není odolný vůči teplu.

Kromě toho by nože z tohoto důvodu nikdy neměly být ponechány delší dobu mokré , ale měly by být jednoduše omyty saponátem na nádobí a poté okamžitě vysušeny.

  • Dřevěné prkénko a příbory

Dokonce ani dřevěné prkénko by se nemělo dávat do myčky, protože teplo dřevo deformuje, což nakonec způsobí praskliny a praskliny a také bobtnání. Vařečky, které používáme k vaření, bychom neměli dávat jen do myčky, ale neměli bychom je ani nechávat namočené ve vodě ze stejných důvodů jako prkénko.

Dřevěné prkénko a nádobí
  • Termosky a zateplené kelímky

Vyhýbáme se umístění myčky na nádobí a termosky a izolačních hrnků, protože horká voda má tendenci zhoršovat izolační schopnost termosky.

  • Víko tlakového hrnce

Pozor si musíme dát i na veškeré náčiní s pryžovou armaturou, jako jsou tlakové hrnce nebo díly kuchyňských robotů.

Je důležité nedávat tyto gumy do myčky, protože stejně jako u plastových nádob se mohou zdeformovat a ztratit účinnost.

Také při použití práškových čističů se mohou částice zachytit v kanálech těchto ventilů a následně je ucpat.

  • Nikdy nedávejte plastové nádoby do myčky nádobí

Jedná se o klasické vzduchotěsné plastové nádoby , které se časem poškodí a stanou se neprůhlednými. Horkou vodou se navíc deformují především, uzávěr má tendenci se poškodit, protože již není dokonalý.

  • Nádobí na stopce nikdy nedávejte do myčky

Umístění sklenic do myčky je fatální chyba, která by nás mohla stát samotné sklenice, jelikož při mytí pohybem snadno praskne stopka, která je velmi tenká.

  • Hrnce z mědi, hliníku a smaltovaného železa

Hliníkové a měděné předměty by se neměly mýt v myčce nádobí. Rozptyl vody a mýdla může tyto materiály poškodit.

Závěsné měděné hrnce

Totéž platí pro smaltované železné hrnce a pánve . Pokud je dáte do myčky nádobí, pravděpodobně zreziví nebo se odloupne smalt.

  • Teflon a povlaky

Mnoho našich nepřilnavých pánví funguje díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Pokud není na štítku uvedeno jinak, hrnce a pánve s nepřilnavým povrchem se nedoporučuje vkládat do myčky nádobí .

Mýdla, která používáme pro tento spotřebič, jsou tak agresivní, že by je mohla poškodit a způsobit, že by se kusy během používání oddělily.

Nepřilnavá pánev s olejem

Nejlepší způsob, jak vyčistit tento typ nádobí, je otřít je měkkým hadříkem a trochou mýdla. Snadno se čistí a není třeba je příliš drhnout.

Někdy, pokud nemají hodně oleje, stačí je otřít papírovými utěrkami, upozorňuje odborník. Především bychom se měli vyvarovat čištění těchto hrnců a pánví pomocí drátěnky, aby nedocházelo k jejich rychlejšímu znehodnocení.