Jaké jsou správné metody pro reprodukci Aloe Vera je otázka, kterou si mnozí kladou. Existují chyby, které mohou vést ke ztrátě rostliny .

make-up z aloe

Pro reprodukci je jednou z nejflexibilnějších rostlin Aloe vera, ale je třeba se vyvarovat některých chyb.

Aloe Vera, dejte si pozor, abyste se nedopustili určitých chyb

Aloe Vera je docela zajímavá rostlina, která ztělesňuje mimořádný mix vlastností , které pomáhají zlepšovat lidský organismus jak z estetického, tak z vnitřního hlediska. Je to perfektní rostlina.

Aloe vera

Označení této vzácné léčivé rostliny je spojeno s jejími vlastnostmi: na jedné straně její hořká a viskózní šťáva a na druhé straně pozoruhodný proud vody, kterou obsahuje.

Existuje mnoho lidí, kteří dnes mají rostlinu Aloe Vera doma nebo na terase v závislosti na oblasti, ve které žijí.

Pro pěstování Aloe Vera budeme hledat místo, které není ani příliš vlhké, ani příliš chladné a kde je půda porézní a výživná. Z tohoto důvodu je vhodné zasadit rostlinu do hliněného nebo terakotového květináče, protože to umožňuje snadné a rychlé odvodnění. Nejlepší roční období pro výsadbu Aloe Vera je podzim nebo jaro.

Aloe vera je poměrně tolerantní a nenáročná na údržbu. Existuje však několik chyb, kterých se mnoho nezkušených zahradníků dopouští, když ji pěstují uvnitř i venku.

Nejčastější chybou, kterou lidé dělají, je nadměrné zalévání, proto jsou kaktusy a sukulentní rostliny hlavním důvodem úhynu této rostliny.

Také opak, tedy nedostatek vody je jednou z příčin úbytku této rostliny. Bez vody se Aloe snaží uchovat to málo vody, co její listy ještě obsahují, a tak začne narušovat základní rostlinné procesy, zejména fotosyntézu, a její listy ztvrdnou.

Propagace aloe vera

Přestože Aloe Vera, která roste doma, roste dobře na světle, je dobré, aby nebyla umístěna na přímém slunci. Každý, kdo si přeje rostlinu rozmnožit, to nikdy nesmí udělat odříznutím z listu, protože ji nelze tímto způsobem rozmnožit.

Aloe Vera listy řezané

Pro ekologické pěstování této rostliny je nutné zvolit způsob výsadby. Možnosti, které se obvykle používají, jsou z listu nebo výhonku k množení rostlin.

Nejlepší množení rostliny Aloe však musí být provedeno z jednoho z výhonků nebo potomků dospělé rostliny. Pokud je to možné, přes semena, ale ta se hledají obtížněji.

Klíčky sukulentů

Je také vhodné použít dobře odvodněnou půdu specifickou pro sukulenty.

Výběr správné zalévací směsi je stejně důležitý jako výběr správné nádoby. Aloe Vera vyžaduje dobře propustnou půdu.

Pokud existuje komerční půda speciálně vytvořená pro kaktusy a sukulenty, bude mít správné poměry kompostovatelných materiálů a dalších přísad, které napomáhají odvodnění.