Anthurium je jednou z nejmilovanějších rostlin u žen, je to krásná, super barevná, tradiční květina, která ze všech těchto důvodů nemůže chybět v žádné domácnosti, také proto, že se dává jako dárek jako dobré znamení.

Léky na zvadlé anthurium

Péče o tuto rostlinu je opravdu jednoduchá, ve skutečnosti může být nápadem věnovat ji těm, kteří nemají zelený palec nebo příliš mnoho času věnovat se květinám a rostlinám.

Aby sazenice dobře žila a přežívala měsíce nebo roky, stačí ji umístit pouze na osvětlené místo, nevystavovat ji přímému slunečnímu záření, s teplotou mezi 20 a 22 stupni. Minimální teplota, za kterou nikdy nesmí jít, je 16 stupňů.

Anthurium by mělo být chráněno před průvanem a rozhodně by nemělo být umístěno v blízkosti radiátoru, protože by tak mohlo také vyschnout.

Jak se rychle a snadno starat o anthurium

Aby se o anthurium dobře postaralo, musí být v případě potřeby podávána voda bez překročení. V zimě tedy stačí rostlinu zalévat jednou týdně, zatímco v létě dvakrát týdně, aniž byste to přeháněli s množstvím, vždy zkontrolujte, zda tomu tak je.

Není třeba dávat mnoho vody, ale rostlinu jednoduše postříkejte, aby se osvěžila a je to. Domácí anthurium musí mít propustnou půdu, která umožňuje kořenům zůstat stále vlhké a nasávat vzduch a zároveň si užívat správné drenáže.

zdravé anthurium

Pak jsou samozřejmě důležité živiny, které v této nesmí nikdy chybět jako v žádné jiné rostlině. Proto je vhodné koupit speciální zeminu pro Anthurium, kterou přidáte k normální zemině nebo alternativně může být také zemina pro orchideje.

Kdy je čas rostlinu zalévat a kdy je lepší se jí vyhnout

Na začátku jara lze provést přesazování, které stimuluje tvorbu nových pupenů, tato metoda vám umožní dát život mnoha novým sazenicím, pokud je chcete také darovat. Pokud listy náhle změní barvu, například ztmavnou , může to být způsobeno tím, že rostlina přijímá buď příliš málo vody, nebo příliš mnoho vody.

Proto je vhodné se před zavlažováním dotknout substrátu země a poskytnout vodu pouze v případě, že je suchá. Pokud je naopak vlhko, je vhodné počkat. Pokud listy místo toho zežloutnou, může to znamenat, že rostlina má pravděpodobně příliš mnoho světla, a proto je lepší ji kvůli ochraně přemístit na vzdálenější místo .

Žloutnutí květů a listů: řešení

Zažloutlé listy nebo uschlé květy musí být odstraněny, aby se podpořilo vytvoření nových květů. Tímto způsobem se sazenice stane bujnou, aniž by bylo nutné dělat něco dalšího. Když je nyní rostlina plná suchých listů, je čas zasáhnout přímo na ni, aby se vrátila k životu.

Pravděpodobně, když si všimne sazenice v těchto podmínkách, někoho napadne vyhodit ji i s celou vázou, ve skutečnosti musíme vědět, že ještě není hotová, protože pro nápravu je co dělat. V tomto okamžiku je anthurium odstraněno ze země, poté jsou odstraněny sušené květy a listy, přičemž zůstávají pouze kořeny a větvičky, které zjevně nejsou zlomené.

Pak vezmete čistou vázu, naplníte ji vodou, nakrájíte do ní česnek, což je v těchto případech jako v mnoha jiných zázračné. Ač se to může zdát absurdní, každý se zeleným palcem to ví, je to hnojivo par excellence, které také odpuzuje parazity. Stačí dva až tři stroužky nakrájené ve vodě a pár minut macerovat.

Po dokončení se kořen anthurium ponoří a nechá se několik hodin ve vodě. Poté se kořen vloží zpět do květináče se zemí, musí být dobře pohřben, zalévá se vodou s česnekem. Česnek by se měl dát na zem. Po dokončení bude nutné počkat měsíc, než se dostaví první výsledky.

Výsledky budou nakonec výjimečné, protože anthurium nejenže vrátí své listy a velkolepé květy, ale vytažením kořene ze země si uvědomíte, že se zrodilo mnoho dalších kořenů, které zasadíte do jiných květináčů. dejte život mnoha malým anthuriím připraveným rozveselit váš domov nebo zahradu.